Wycieczka do Wietnamu: Wietnam to jeden z krajów Azji Południowo-Wschodniej o najdłuższej i najbardziej dramatycznej historii. Pierwsze królestwo Czampa pojawiło się na tych ziemiach już w II wieku n.e. Wieki następne to okres dominacji chińskiej i ciągłych walk o niepodległość.

W X wieku po upadku dynastii chińskiej władzę przejmują miejscowe dynastie cesarskie, rządzące z przerwami aż do 1945r. W XIX wieku pojawiają się na obszarze Wietnamu koloniści francuscy, zaś lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to okres wyniszczającej kraj wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Mimo burzliwych dziejów, zachowało się wiele cennych zabytków. Poza tym Wietnam, to również wspaniała, zachwycająca przyroda. To kraj, który jawi się dla nas nowością, którą obserwujemy i chłoniemy każdą cząstką ciała.
Będzie również okazja do poznania Wietnamu „od kuchni” (w pełnym tego słowa znaczeniu). Obok poznania ludzi, ich kultury, oprócz zwiedzania wspaniałych przyrodniczo, historycznie miejsc, przygotujemy specjały kuchni wietnamskiej i poznamy jej kulinarne tajniki pod okiem mistrzów.

Laos to kraj, w którym po wiekach najazdów, zaborów, cudzoziemskich wojen, nareszcie sami Laotańczycy odnajdują swoje spełnienie w rodzinie, w prostym życiu wsi, w sangha, oraz w chwilach dumy z nielicznych zwycięstw w długiej historii ich kraju. To kraj o niezwykle bogatej historii, wspaniałych zabytkach, autentycznym i serdecznym społeczeństwie. Jest trzecim na świecie producentem opium. Ciekawa i starożytna kultura przetrwała tu nie tylko w budowlach, ale również w obyczajach i ludzkiej mentalności.

Kambodża – nieznane imperium Khmerów, kraj o bogatej i jednocześnie bardzo tragicznej historii. Świątynie w Angkor należą do najpiękniejszego kompleksu budowli, który powstawał w okresie od IX do XIII wieku. Uważa się, że Khmerowie stworzyli wówczas najświetniejszą cywilizację w Azji Południowo-Wschodniej, która przyćmiła nawet w owych czasach wspaniałości Babilonu. Okres świetności Kambodży przypadał na wiek XII – XIII, kiedy zajmowała ona znaczną część Półwyspu Indochińskiego i dominowała na Półwyspie aż do wieku XVIII-XIX. Jest to bez wątpienia kraj o ogromnej różnorodności, który zadziwia, fascynuje i zasługuje na głębsze poznanie.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Wietnamu znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Wycieczka do Wietnamu, Laosu i Kambodży czeka!