Wycieczka do Wietnamu: Wietnam to jeden z krajów Azji Południowo-Wschodniej o najdłuższej i najbardziej dramatycznej historii. Pierwsze królestwo Czampa pojawiło się na tych ziemiach już w II wieku n.e. Wieki następne to okres dominacji chińskiej i ciągłych walk o niepodległość.

W X wieku po upadku dynastii chińskiej władzę przejmują miejscowe dynastie cesarskie, rządzące z przerwami aż do 1945r. W XIX wieku pojawiają się na obszarze Wietnamu koloniści francuscy, zaś lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to okres wyniszczającej kraj wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Mimo burzliwych dziejów, zachowało się wiele cennych zabytków. Poza tym Wietnam, to również wspaniała, zachwycająca przyroda. To kraj, który jawi się dla nas nowością, którą obserwujemy i chłoniemy każdą cząstką ciała.

Kambodża – nieznane imperium Khmerów, kraj o bogatej i jednocześnie bardzo tragicznej historii. Świątynie w Angkor należą do najpiękniejszego kompleksu budowli, który powstawał w okresie od IX do XIII wieku. Uważa się, że Khmerowie stworzyli wówczas najświetniejszą cywilizację w Azji Południowo-Wschodniej, która przyćmiła nawet w owych czasach wspaniałości Babilonu. Okres świetności Kambodży przypadał na wiek XII – XIII, kiedy zajmowała ona znaczną część Półwyspu Indochińskiego i dominowała na Półwyspie aż do wieku XVIII-XIX. Jest to bez wątpienia kraj o ogromnej różnorodności, który zadziwia, fascynuje i zasługuje na głębsze poznanie.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Wietnamu znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!