Wycieczki do Indii: Taj Mahal, Delhi, Bombaj
Radżastan i wycieczka na Goa

Wycieczka Indie Radżastan i Goa: Radżastan to kraina baśniowych pałaców maharadżów, potężnych fortów i złotego piasku pustyni. To właśnie tutaj dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z Indiami. Albowiem Radżastan jest urzeczywistnieniem romantycznych wyobrażeń odnośnie orientalnych miejsc, rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.
Waleczni Radźputowie pozostawili po sobie wiele zachwycających budowili, na krajobraz których nakłada się dziś typowa, hinduska rzeczywistość. Zapierające dech rezydencje możnowładców, monumentalne twierdze i okazałe domy kupieckie – haveli, kontrastują z biedą, łatwo zauważalną na ulicy. Mimo wszystko, Radżastan rozpieszcza zmysły bogactwem orientalnego klimatu, oferując feerię barw i zapachów. Zobaczymy kobiety, noszące barwne sari, a także wąsatych mężczyzn w turbanach. Odwiedzimy kolorowe, miejskie bazary i będziemy lawirować wąskimi uliczkami radźpuckich miast – po tych samych ulicach, obok nas, podążać będą niekiedy słonie i trąbiące riksze. Dookoła unosić się będzie zapach jedzenia, orientalnych przypraw i kadzideł. Po zakończeniu przygody w Radżastanie, udamy się także na Goa, które stanowi niewielką enklawę w Indiach, gdzie kultura hinduska przenika się z portugalską. Na miejscu czekać nas będzie błogi relaks i możliwość korzystania z dobrodziejstw jednych z najpiękniejszych plaż na świecie.
Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Indii znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!
Wycieczka Indie Radżastan i Goa to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!
Program
Dzień 1 Warszawa – Delhi (-/-/-)
Wylot z Warszawy, przelot do Delhi.
Dzień 2 Delhi (S/L/K)
Zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Laxmi Narayan Temple. Przejazd do Old Delhi i zwiedzanie największego w Indiach meczetu Jama Masjid – zbudowany z czerwonego piaskowca oraz białego marmuru, ma trzy kopuły i dwa 40-metrowe minarety. Zobaczymy z zewnątrz Czerwony Fort- Lal Qila – jeden z cudów świata, który sam w sobie stanowił miasto królewskie. Następnie odwiedzimy Raj Ghat – miejsce kremacji zamordowanego w 1948 r. Mahatmy Gandhiego. Przejazd do New Delhi, gdzie zobaczymy India Gate upamiętniająca męczeństwo żołnierzy indyjskich podczas II wojny światowej, Pałac Prezydencki, zespół budynków rządowych. Zobaczymy również Qutab Minar – minaret, którego budowa została rozpoczęta pod koniec XII wieku, prawdopodobnie w 1193 roku, zaraz po zdobyciu Delhi. Gdy Aibak został sułtanem po śmierci Mahmuda z Ghori w roku 1206, budowa była kontynuowana. Do najciekawszych zabytków należy żelazna kolumna z 4. wieku, na której nie ma śladu rdzy, mimo istnienia od 16. stuleci. Jak wyprodukowano taki okaz pozostaje zagadką. Wizyta przy grobowcu Humayuna (UNESCO), kompleks budowli i miejsce ostatniego spoczynku Humayuna (1508–1556), władcy Indii z dynastii Wielkich Mogołów. Grobowiec wzniosła wdowa po cesarzu, Hamida Banu Begum. Nocleg w Delhi.
Dzień 3 Delhi – Agra (S/L/-)
Wczesna pobudka, transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem z Delhi do Agry. Po przyjeździe zwiedzanie Agry – to właśnie tutaj znajduje się uznawany za najpiękniejszy na świecie gmach – Taj Mahal – mauzoleum z białego marmuru, wzniesione w XVII wieku jako grobowiec i pomnik żony indyjskiego cesarza z dynastii mongolskiej – szacha Dżehana. Symbol Indii na całym świecie, rozpoznawalny na podstawie tylko jednego obrazu to właśnie Taź Mahal. Budowla stoi wśród ogrodów krajobrazowych. Wejście prowadzi przez olbrzymią wspaniałą bramę, symboliczne wrota do raju. Marmurowe powierzchnie są inkrustowane tysiącami szlachetnych i półszlachetnych kamieni, a do dekoracji kaligraficznych użyto czarnego marmuru. Zachwyt wzbudzają ażurowe parawany z marmuru. I mimo, że wiele cennych przedmiotów (srebrne drzwi, złote barierki, baldachim z pereł, niektóre inkrustacje) zostały ukradzione, Tadź Mahal pozostaje miejscem pełnym świetności i zasługuje na tytuł „Perły Indii”. Po lunchu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Następnie zwiedzimy Czerwony Fort, w którym przez 9 lat do swojej śmierci przebywał budowniczy Tadź Mahal – szach Dżehan, więziony przez swojego syna, który sam ogłosił się cesarzem imperium. Udamy się do Mehtab Bagh, skąd będzie możliwość podziwiania Taj Mahal od drugiej strony. Nocleg w Agrze.
Dzień 4 Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur (S/L/K)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Jaipur (trasa: 250 km – przejazd ok.5,5 godz.). Po drodze zatrzymamy się w Fatehpur Sikri – zwiedzanie miasta zbudowanego za panowania Cesarza Akbara w latach 1570 – 1585, które było dawną stolicą imperium. Zobaczymy Jama Masjid zwany Meczetem Dargarh, który został zbudowany na podobieństwo meczetu w Mekce. To przepiękny obiekt z elementami perskimi i hinduskimi. Zobaczymy bramę główną, zwaną Bramą Zwycięstwa, zbudowaną dla upamiętnienia zwycięstwa Akbara w Gujarat. Zwiedzimy pałac Jodha Bai, zwany od imienia matki Jehengir’s, która była córką maharadży z Amberu. Następnie przejazd do Jaipuru – stolicy Radjastanu, który od 1883 roku nazwany jest „różowym miastem”. To na cześć wizyty księcia Alberta, kazano pomalować całe miasto na powitalny kolor różowy. Na murach starówki kolor ten przetrwał do dziś. Nocleg w Jaipur.
Dzień 5 Fort Amber – Jaipur (S/L/-)
Po śniadaniu wycieczka do miejscowości Amber, gdzie zwiedzimy radźpucki kompleks budowli obronnych i pałacowych. Początki miasta Amber sięgają około 1000 roku. Od około 1037r. Amber pełnił rolę stolicy radźputów. Budowa Fortu w obecnym kształcie rozpoczęła się pod koniec XVI wieku na miejscu wcześniejszych struktur obronnych, a jego sukcesywna rozbudowa trwała około 150 lat, do momentu założenia Jaipuru w 1727r. przez Jai Singha II. Fort Amber jest niesamowity. Monumentalne budowle na szczycie wzgórza dają wyobrażenie o potędze i bogactwie władców tych ziem wzniesiona na wzgórzu potęguje jego majestat. Cudownie inkrustowane budowle, pełne przepychu sale, mieniące się w słońcu, zadbane, zielone ogrody. Następnie zwiedzanie Jantar Mantar – obserwatorium astronomiczne, którego budowę rozpoczął Sawai Jai Singh II w 1728r., wkrótce po założeniu Jaipuru. Zostało ukończone w 1734 roku. Obserwatorium składa się z 16 obiektów służących m.in. do ustalania azymutu i pozycji gwiazd, określania dat zaćmień Słońca i wysokości nad poziomem morza. Obserwatorium w Jaipur jest największe i najlepiej zachowanym z obserwatoriów zbudowanych przez Sinhga. Zwiedzimy również słynny pałac miejski, w którym można podziwiać znakomitą kolekcję tkanin, uzbrojenia, zbiory manuskryptów, dywanów i obrazów. Zobaczymy najsłynniejszy zabytek Dżajpur – przylegający do zewnętrznych murów pałacu Hawa Mahal – Pałac Wiatrów z 1799 roku. Czas wolny na indywidualny spacer i smakowanie atmosfery tego niezwykłego miasta. Transfer na dworzec kolejowy. O godz. 21:45 wyjazd nocnym pociągiem do Bikaneru (miejsca sypialne 2.klasy, wagon klimatyzowany, przedziały 6-osobowe bez drzwi).
Dzień 6 Bikaner (S/L/-)
Godz.04:30 przyjazd pociągu do Bikaneru, miasta-oazy leżącego w sercu pustyni Thar. Miasto zachowało swój dawny urok i styl widoczny w architekturze wytwornych pałaców, świątyń i haveli – dawnych rezydencji kupców. Przejazd do hotelu, gdzie będą udostępnione pokoje na odświeżenie, przebranie, krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie fortu Junagarh wzniesionego na pustynnej równinie i otoczonego fosą. W skład tego kompleksu wchodzi 37 pałaców i pawilonów zbudowanych z czerwonego piaskowca oraz marmuru, kunsztownie zdobionych malowidłami i płaskorzeźbami. Wizyta w tajemniczej świątyni Karni Mata. Nocleg w Bikaner.
Dzień 7 Bikaner – Jaisalmer (S/L/-)
Po śniadaniu przyjazd do Jaisalmer (trasa: 350 km – przejazd ok.5 godz.), najbardziej magicznego niezwykłego i tajemniczego miasta Radżastanu, nazywanego ”złotym miastem”, którego nie można porównać do żadnego innego miasta indyjskiego. Jest to bodajże jedyne miasto w Radzastanie, które tak mocno emanuje przeszłością. Jaisalemer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił. Kupcy i mieszkańcy zbudowali wiele wystawnych domów i rezydencji, bogato inkrustowanych drewnem oraz zdobionych żółtozłotym piaskowcem. Zobaczymy świątynie Jain – grupa pięciu świątyń, fort zbudowany w 1156r. przez radźpuckiego władcę Jaisala, a następnie umocniony przez jego sukcesorów, pyszniący się na szczycie 80-metrowego wzgórza Trikuta. W forcie znajduje się kilka przepięknych świątyń dżinijskich, które wzniesiono między XII a XV w. ku czci Rikhabdewdźi i Sambhawanthdźi. Nolceg w Jaisalmer.
Dzień 8 Jaisalmer (S/L/-)
Tego dnia odwiedzimy tutejsze haveli – Patwon-ki-Haveli, najciekawszą i najwspanialszą wśród haveli Jaisalmeru, powstałą w latach 1800-1860 z inicjatywy pięciu dźinijskich braci, którzy wzbogacili się na handlu biżuterią i delikatnymi brokatami; Salim Singh-ki-Haveli, dom zbudowany ok. 300 lat temu, którego część wciąż jest zamieszkiwana przez prywatnych właścicieli (Salim Singh pełnił funkcje premiera, gdy w Jaisalmerze była stolica stanu książęcego), haveli znajduje się u stóp wzgórza a piękny łukowaty dach zdobią cudne podpórki w kształcie pawi; Nathmal-ki-Haveli, rezydencja zbudowana pod koniec XIX wieku, należała do premiera, a lewe i prawe skrzydła budynku zostały wzniesione przez braci; są do siebie bardzo podobne, choć nie identyczne, haveli strzegą żółte słonie z piaskowca, a frontowe drzwi bez wahania można nazwać dziełem sztuki. Późnym popołudniem, wycieczka na wielbłądach na wydmy, gdzie będziemy obserwować spektakularny zachód słońca. Nocleg w Jaisalmer.
Dzień 9 Jaisalmer – Jodhpur (S/L/-)
Po śniadaniu (trasa: 350 km – przejazd ok.7 godz.) udajemy się w kierunku „błękitnego miasta” – Jodhpuru, położonego na skraju pustyni Thar, które odbija echem opowieści o przeszłości miasta i pustyni, otoczonego murami obronnymi o długości 10 km zbudowanymi sto lat po założeniu miasta. Zwiedzimy położony na wzgórzu majestatyczny Fort Mehrangarth, w dalszym ciągu zarządzany przez dawnego maharadżę i jest to najbardziej imponujący fort w Radżastanie, następnie Jaswant Thanda – marmurowy królewski grobowiec maharadży Jaswanta Singha. Podziwiać będziemy Umaid Bhawan Palace, jedyny XX-wieczny pałac wybudowany przez kobiety. Jeśli czas pozwoli, zobaczymy charakterystyczne dla tego miasta budynki pomalowane na niebiesko, posmakujemy atmosfery miasta spacerując po krętych uliczkach i podpatrując codzienne życie mieszkańców. Nocleg w Jodhpur lub Rohet.
Dzień 10 Jodhpur – Ranakpur – Udaipur (S/L/-)
Przejazd (trasa: 175 km – przejazd ok.3,5 godz.) do Ranakhpur, gdzie zwiedzimy jedną z największych i najpotężniejszych świątyń dźinickich (Caumukha) w Indiach, która wchodzi w skład wspaniałego kompleksu. Kompleks z zewnątrz przypomina świątynie hinduskie, jednak wewnątrz wszystko wszystko w białym marmurze, z pięknie rzeźbionymi kolumnami, ścianami i sufitem, sprawia wrażenie sterylnie czystego i bardzo kruchego. Następnie przejazd (trasa: 100 km – przejazd ok.2,5 godz.) do Udajpuru – „białego miasta” położonego na terenie dawnego księstwa Mewaru. Księstwo Mewaru słynęło z tego że żaden władca nie schylił głowy przed koroną angielską, a Citor nigdy nie poddał się najazdom muzułmanów. Po klęsce Citoru książę Mewaru postanowił zbudować nad brzegami, ukrytego pośród gór, jeziora nową stolicę, którą nazwał swoim imieniem Udajpur. Nie było bogatszego miasta, ani też piękniejszego niż Udajpur. Na lata 1600-1700 przypada największy jego rozkwit. Udajpur olśniewa do dzisiaj swoją bajkową architekturą. To miasto, w którym odwiedzający może stwierdzić, że jego marzenie o Indiach się spełniło. Późnym popołudniem, wycieczka po jeziorze Pichola (jeśli będzie odpowiedni poziom wody w jeziorze). Nocleg w Udaipur.
Dzień 11 Udaipur (S/L/-)
Tego dnia zobaczymy największe atrakcje Udaipur. Zobaczymy pałac miejski – wybudowany przez Maharadżę Udai Singha – olśniewający pałac z marmuru, zlokalizowany nad brzegami jeziora Pichola. Majestatycznie położony na wzgórzu, otoczony balkonami, wieżami i kopułami tak samo zachwyca jak niepowtarzalne widoki na jezioro i miasto. Otoczony fortyfikacjami oraz bramą z potrójnym łukiem przy wejściu do Tripolia, stanowi doskonałe połączenie architektury średniowiecznej Europy i chińskiej. Na jednym z brzegów jeziora wybudowano piękny ogród który miał służyć 48 dziewicom – wchodzącym w skład posagu księżniczki – bezkresne trawniki, fontanny i alejki spacerowe,a wszystko w niezwykłej i niepowtarzalnej formie. Zobaczymy Pomnik Maharadży – Maharadża na koniu Chetak, który był znany ze świetnej jazdy , odwagi i kurażu. Nieopodal znajdują się ruiny pierwszego fortu w Udajpur i japońskich ogrodów. Wizyta w świątyni Jagdish. Nocleg w Udaipur.
Dzień 12 Udaipur – Goa (S/-/K)
Wczesna pobudka, transfer na lotnisko w Udaipur i przelot na Goa z przesiadką w Bombaju. Po przylocie do Bombaju odebranie bagaży, przejazd do hotelu na Goa. Nocleg w hotelu na Goa.
Dzień 13 Goa (S/-/K)
Goa – jedne z najpiękniejszych plaż na świecie już w latach 70. jak magnes przyciągały hipisów z Europy i USA. W ślad za nimi w latach 80-tych przyjeżdżali tam globtroterzy. Dzisiaj przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Ta niewielka enklawa w Indiach, gdzie kultura portugalska miesza się hinduistycznymi Indiami – to jeden z najpiękniejszych klejnotów indyjskiej mozaiki.
Dzień 14 Goa (S/-/K)
Pobyt w hotelu na Goa, wypoczynek, czas wolny.
Dzień 15 Goa (S/-/K)
Pobyt w hotelu na Goa, wypoczynek, czas wolny.
Dzień 16 Goa – Bombaj (S/L/K)
Wcześnie rano transfer na lotnisko na Goa, przelot do Bombaju. Po przylocie zwiedzanie Bombaju – stolicy stanu Maharashtra. Miasto często jest nazywane Bollywoodem, gdyż jest to stolica indyjskiej kinematografii. Tutejsze wytwórnie produkują rocznie najwięcej filmów na świecie. Zobaczymy Bramę Indii – łuk o wysokości 26 m, położony w południowej części miasta, wzniesiony dla uczczenia wizyty króla Anglii Jerzego V i jego małżonki, Marii. Następnie wizyta na głównym dworcu kolejowym Bombaju, znanym jako dawny Dworzec Wiktorii (UNESCO). Po południu czas wolny na zakupy i indywidualną eksplorację miasta. Następnie przejazd do hotelu, gdzie będą udostępnione pokoje na odświeżenie, przebranie, krótki odpoczynek. Kolacja pożegnalna. Transfer na lotnisko w Bombaju. Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Warszawy (posiłki na pokładach samolotów).
Dzień 17 Warszawa (-/-/-)
Przylot do kraju.
Informacje
Indie
Warto wiedzieć
Banki i wymiana pieniędzy
walutę można wymienić na lotniskach, w hotelach, upoważnionych bankach. Banki są czynne przeważnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00, soboty w godzinach od 10.00 do 12.00.
Komunikacja
- Samolot – największy przewoźnik to Indian Airlines obsługuje 59 miast oraz oferuje połączenia z sąsiadującymi państwami. Działa także sporo niewielkich lokalnych linii lotniczych.
- Pociąg – podróż koleją jest często wolniejsza niż autobusem (w porze deszczowej, niektóre pociągi nie kursują z powodu powodzi) Pociąg to znakomity środek transportu gdy czeka nas długa podróż. Aby ułatwić korzystanie z przewozów kolejowych, w większych miastach działają sieci komunikacji podmiejskiej.
- Autobus – dobry środek transportu, gdy planujemy krótką podróż. Gdy planujemy dłuższą podróż autobusem możemy skorzystać z możliwości zarezerwowania miejsc w autobusie, dotyczy to tylko kursów ekspresowych i deluxe. Trzeba wiedzieć również, że na niektórych dworcach, do kasy ustawiają się osobno kobiety i osobno mężczyźni.
Poczta
główne urzędy pocztowe otwarte są w dni powszednie od godziny 10.00 do 17.00 i w soboty rano.
Porady i zwyczaje
Kuchnia
kuchnia indyjska nie jest jednorodna. Na południu spożywa się przede wszystkim potrawy wegetariańskie oraz duże ilości ryżu i curry. Na północy popularne są wypieki mączne i potrawy mięsne. Panuje tu zakaz spożywania mięsa krowiego (krowy uznawane są za święte zwierzęta). Najbardziej popularne dania główne: zupa z fasolki mung, kuleczki robione z sera i warzyw podawane w sosie kremowym, ziemniaki z curry, mięso ze szpinakiem.
Napoje
bardzo popularna w Indiach jest herbata nosząca nazwę masala chai, oprócz niej, szczególnie na południu Indii, pija się lassi – orzeźwiający napój przygotowany z jogurtu, mleka i wody różanej z dodatkiem kardamonu lub kminu. Mówiąc o napojach należy wspomnieć o sokach z bananów i mango.
W restauracji
warto wystrzegać się ostrych przypraw w posiłkach. Trzeba o tym każdorazowo uprzedzić kelnera przy składaniu zamówienia. W Indiach jada się prawą ręką, często maczając ichni chleb (chapati, roti) w przypominających sosy daniach.
Fotografowanie
w Indiach jest zakaz fotografowania w miejscach kultu religijnego, hinduskie kobiety i święci starcy raczej nie pozwalają się fotografować, dzieci i starsze kobiety zgadzają się na zrobienie zdjęcia, zwykle za drobną opłatą. Jeśli chcemy fotografować zaklinacza kobry powinniśmy wcześniej ustalić cenę.
Religia i kultura
Większość mieszkańców Indii wyznaje Hinduizm, ale duża grupa to wyznawcy Islamu (hinduiści ok. 80,5%, muzułmanie 13,4%, chrześcijanie 2,3%, sikhowie 1,84%, buddyści 0,76%, dźiniści 0,4%).
Święta
Hinduskie święta opierają się na kalendarzu księżycowym, dlatego też przypadają w różnych terminach. Tabele religijnych dni świątecznych przygotowuje India Meteorological Department i publikuje w The Indian Astronomical Ephemeris.
- Diwali – Dipawali obchodzone między końcem września a początkiem listopada; najważniejsze święto w całych Indiach, podczas tego święta wszyscy hindusi, niezależnie od wyznawanej religii, wystawiają przed dom zapalone lampki oliwne, jako symbol zwycięstwa światła nad ciemnością i dobra nad złem .
- Durga-pudża – święto obchodzone każdego roku przez dziewięć dni, na przełomie września i października. W trakcie tego święta oddaje się cześć bogini, a następnie przenosi się ją w korowodzie nad rzekę i topi. Durga jest utożsamiana z córką, która wyszła z domu na skutek zamążpójścia i tylko raz w roku może odwiedzić swoją rodzinę. To święto jest szczególnie obchodzone jest przez kobiety.
- Holi – święto wiosennego zrównania dnia i nocy, w pełnię księżyca (luty-marzec), kojarzone z odejściem zimy.
- Pongal – w połowie stycznia, trwające cztery dni obchodzone jest święto końca zbiorów.
- Dżanamastami – święto urodzin Kriszny (przełom sierpnia/września).
Placówki dyplomatyczne
Ambasada RP w New Delhi
Chanakyapuri, 50-M Shanti Path
New Delhi 110021
tel. (00 91 11) 414 96 900
fax: (00 91 11)268 71 914
www.newdelhi.polemb.net
e-mail: newdelhi.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Konsulat Generalny RP w Mumbaju
Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag
Malatura Hill, Mumbaj 400 006
tel. (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663
fax: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601
e-mail: mumbaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl
Konsulat RP w Kalkucie
Konsul Honorowy, Mohan Goenka (jęz.: hindi, angielski)
Emami Tower’, 8th Floor, 687 Anandapur, EM Bypass
Kolkata-700 107, India
tel. (0091-33) 6613-62-64
fax: (0091-33) 6613-68-00, 6613-64-00
e-mail: pol_con_kol@emamigroup.com, emami@vsnl.com
Terminy i ceny
niestety, aktualnie ta oferta nie jest w sprzedaży
aktualna oferta -> KLIKNIJ TUTAJ!
Cena obejmuje
- bilety lotnicze na trasie Warszawa / Delhi, Bombaj / Warszawa,
- opłaty lotniskowe i podatki graniczne do w/w przelotów międzykontynentalnych,
- opłatę wjazdową do Indii,
- wizę wjazdową do Indii,
- 03 przeloty wewnętrzne w Indiach – zgodnie z programem (Udaipur / Bombaj / Goa / Bombaj)
- opłaty lotniskowe i podatki do w/w przelotów wewnętrznych w Indiach,
- nocleg w hotelach 4* wg lokalnej kategoryzacji - dopłata do pokoju 1-osobowego (840 USD)
- 01 nocleg w pociągu na trasie Jaipur / Bikaner (miejsca sypialne, przedziały 6-osobowe II. klasy, wagony klimatyzowane)
- pokój na przebranie w Bikanerze - po przyjeździe pociągu z Jaipuru,
- pokój na przebranie w Bombaju - przed odlotem z Indii,
- wyżywienie zgodnie z programem (S-śniadanie, L-lunch, K-kolacja),
- bilety kolejowe na trasie Delhi / Agra (miejsca siedzące, wagon klimatyzowany)
- transfery klimatyzowanymi busami lub autokarami (w zależności od liczebności grupy) lotniska / hotele / lotniska,
- przejazdy klimatyzowanymi busem lub autokarami (w zależności od liczebności grupy) podczas realizacji programu,
- wycieczki i atrakcje zgodnie z programem,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
- jazdę rikszami w starym Delhi,
- wjazd na słoniach do fortu Amber,
- przejażdżkę bryczkami w Bikanerze,
- wycieczkę po jeziorze Pichola w Udaipurze,
- przejażdżkę na wielbłądach w Jaisalmer,
- lokalnych / licencjonowanych przewodników z j.angielskim podczas realizacji programu objazdowego,
- opiekę pilota/tłumacza ze strony Łachmański Travel do wyłącznej dyspozycji grupy,
- wymagane podatki i opłaty rządowe w Indiach,
- opłatę wylotową z Indii,
- ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia na czas wyjazdu.
Cena nie obejmuje
- wydatków osobistych,
- upominków i pamiątek,
- opłat za filmowanie i fotografowanie,
- zwyczajowych napiwków dla lokalnej obsługi,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł/os.
Wizy
INDIE – Wiza jest wymagana. Formalności należy dopełnić przed wyjazdem. Od sierpnia 2015 możliwe jest dopełnienie procedury wizowej w formie elektronicznej – eTV . Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 12 miesięcy od daty uzyskania wizy.
Atrakcje
- Delhi – tętniąca życiem stolica Indii
- Agra i Tadź Mahal – najpiękniejnszy budynek świata
- Różowe miasto Jaipur – stolica Radżastanu
- Wjazd na słoniach do Fortu Amber
- Wizyta w słynnej świątyni szczurów – Karni Mata
- Bikaner – wytworny styl pałaców, świątyń i haveli
- Jaisalmer – najbardziej tajemnicze, niezwykłe i magiczne miasto Radżastanu
- Jodhpur – „Błękitne Miasto” z najbardziej imponującym fortem w Radżastanie
- Ranakpur – jedna z największych świątyń dźinijskich w Indiach
- Udaipur – „Białe Miasto” nad jeziorem Pichola, z bajkową architekturą
- Goa – rajskie plaże; mieszanka kultury hinduskiej z portugalską
- Bombaj – gwarna i tłoczna metropolia ze słynną wytwórnią filmów Bollywood
Galeria
Lokalizacja
Uwagi
Kalkulacja dla grupy min. 10 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu, opłatach wjazdowych i wizowych.Warto sprawdzić

INDIE – Ladakh – Kaszmir: wyprawa na Festiwal Hemis Tsechu

INDIE POŁUDNIOWE: Kerala i festiwal Theyyam – wycieczka
