fbpx
google maps

Wycieczka na Alaskę. Jak przygotować się na przygodę?

Alaska – największy stan USA, jeden z najbardziej dzikich obszarów północnej półkuli. Uznawana za mało przyjazną, kryje w sobie tysiące miejsc do zwiedzania i podziwiania, setki szlaków podróżniczych oraz niezapomniane widoki i atrakcje. Wyprawa na Alaskę wydawać się może wymagająca, ale odpowiednio zorganizowana, będzie czystą przyjemnością dla poszukiwaczy niezmierzonych terenów dzikiej przyrody. O czym warto pamiętać?

Dzika przygoda na Alasce

Wybierając się na wycieczkę na Alaskę, należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo. Nieokiełznana natura może zaskoczyć nawet doświadczonych globtroterów, dlatego warto dowiedzieć się, jak zachować się w momencie kontaktu z niedźwiedziem czy łosiem. Poleca się zabrać spray na niedźwiedzie i dzwonki mocowane do plecaka czy nadgarstka. To powinno skutecznie zniechęcać zwierzęta do bliższego kontaktu z człowiekiem.

Nie można też zapomnieć o przygotowaniu rozsądnych racji żywnościowych. Żywiołowe wyprawy do słynnych parków narodowych Alaski, takich jak Kenai Fjodrs czy Denali, zapewnią niepowtarzalne przeżycia, ale bywają wymagające fizycznie, dlatego warto wziąć ze sobą odpowiedni prowiant.

Dziki klimat Alaski

Aby nie dać się zaskoczyć niskim temperaturom, należy przygotować właściwy ubiór. Podstawą są porządne buty, radzące sobie z kamienistym, lodowym i nierównym terenem oraz dopasowana odzież wierzchnia – w zależności od pory roku albo cieplejsza kurtka i akcesoria zimowe, albo odzież chroniąca przed deszczem i wiatrem. Do obowiązkowego wyposażenia należy również dobrej jakości plecak turystyczny. Lekki, ale wytrzymały plecak zapewni nie tylko swobodę podróżowania, ale przede wszystkim pozwoli na zabranie wszystkiego, co niezbędne, w tym apteczki, prowiantu, sprayu na owady, zapasowych rękawiczek, skarpetek czy wody.