15 dni USA
USA: Aloha! Witamy na Hawajach!

USA: Aloha! Witamy na Hawajach!

5 niezwykłych wysp archipelagu - wycieczka objazdowa

Wycieczka na Hawaje

USA: Aloha! Witamy na Hawajach!

Wycieczka ta z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią różnorodność krajobrazu  i kochają piaszczyste plaże. Odkryj aż 5 niezwykłych wysp Hawajów: Big Island, Maui, Kauai, Lānaʻi i Oʻahu.

Największe atrakcje wyprawy przede wszystkim skupione są na 5 niezwykłych wyspach Hawajów:

 • Big Island  gdzie czeka nas z pewnością niezapomniany zachód słońca na najwyższym wulkanie archipelagu
 • Maui – możliwość popływania z żółwiami w ich naturalnym środowisku
 • Kauai – wizyta u bram „Wielkiego Kanionu Pacyfiku”
 • Lānaʻi gdzie skosztujemy z pewnością najlepsze Ananasy
 • Oʻahu – Rezerwat Przyrody Hanauma – rafa koralowa na wyciągnięcie ręki!

Więcej Naszych wycieczek do USA znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Wycieczka na Hawaje czeka!

Wylot z Warszawy, przelot do Honolulu - stolicy i największego miasta stanu Hawaje. Transfer do hotelu i nocleg.
Zwiedzanie Honolulu: Pałac Iolani, latarnia morska Aloha Tower oraz bajkowy ogród botaniczny i arboretum im. Harolda L. Lyona. Następnie pobyt na słynnej plaży Waikiki Beach. Z plaży rozciąga się malowniczy widok na wygasły wulkan Diamond Head. Po południu czeka nas niesamowicie widokowa trasa na wygasły stożek wulkaniczny Diamond Head, skąd rozpościera się widok na całą wyspę. Wieczorem wybierzemy się na rozsławiony na całym świecie pokaz znanego wszystkim tańca hula.
Wyspa Oʻahu to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie zapierające dech w piersiach widoki oraz osobiste spotkania z przyrodą. Wizyta w Rezerwacie przyrody Hanauma Bay oraz na przepięknej plaży Sandy Beach. Rafa koralowa występuje tutaj na niezwykle płytkich wodach – dosłownie na wyciągnięcie ręki! Następnie wizyta przy Halona Beach Cove i Halona Blowhole. Po południu, dla chętnych niewymagający trekking do latarni morskiej Makapu‘u (trasa 4 km w dwie strony).
Całodniowy objazd wyspy: przejazd niezwykle malowniczą drogą nr 61 zwaną Pali Highway, postój na licznych punktach widokowych w tym bajkowy Pali Lookout i Lāʻie Point State Wayside. Następnie wizyta w buddyjskiej świątyni Byodo-In Temple. Tego dnia odwiedzimy również Kualoa Ranch - kultowe miejsce gdzie powstawały sceny do filmu Park Jurajski. Dla chętnych, możliwość skorzystania z licznych aktywności: zipline, wycieczka śladami Jurassic Park, czy wyprawa kajakiem po lazurowych wodach pięknej zatoki Kane’ohe. Następnie pobyt na plaży Laniakea Beach na której żyją zielone żółwie morskie oraz wizyta na plantacji ananasów. Po południu zwiedzanie Pearl Harbor. Wizyta przy pomnikach Pacific National Monument oraz USS Arizona.
Transfer na lotnisko i przelot na drugą wyspą Hawajów – Kauai. Wyspa zachwyca swoją różnorodnością: znajdziemy tu malownicze doliny, liczne wodospady, strome klify, niezliczoną ilość plaż i krystalicznie czyste wody Pacyfiku. Miejscowi zwą ją „Wyspą Ogrodem”. Wizyta u bram „Wielkiego Kanionu Pacyfiku”, czyli Waimea Canyon w Kokee State Park oraz popołudniowy wypoczynek na bajkowej plaży Kekaha Beach.
Całodniowy objazd wyspy: wypoczynek na plaży Hanalei beach, która została okrzyknięta najpiękniejszą plażą na całych Hawajach. Tego dnia zobaczymy również latarnie morską Kilauea Point oraz Spouting Horn. Po południu wizyta przy wodospadach Opaekaa Falls i Wailua Falls oraz rejs po rzece Wailua i zwiedzanie Fern Grotto – groty lawowej pokrytej paprociami.
Dzień wolny na kąpiele i odpoczynek na jednej z bajkowych plaż. Dla chętnych wycieczka helikopterem nad majestatycznym i zachwycającym Nā Pali Coast State Wilderness Park. Lot będzie przebiegał nad jednym z najtrudniejszych szlaków pieszych na świecie – Kalalau Trail. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!
Przelot na trzecią wyspę Hawajów – Maui. Zwiedzanie miasteczka Lahaina, które w latach 1820-1845 było stolicą Hawajów. Wizyta przy największym na Hawajach drzewie (figowiec bengalski) oraz w dawnym porcie. Następnie rejs na czwartą wyspę Hawajów – Lānaʻi czyli tzw. wyspę ananasów. Wieczorem powrót na Maui i nocleg.
Całodzienny objazd wyspy: niezwykła wulkaniczna iglica Iao Needle, Nakalele Blowhole i plaża Ho’okipa, która uznawana jest za najlepszą windsurfingową plażą świata. Następnie przejazd serpentynową drogą Hana Highway, która prowadzi przez wilgotne lasy deszczowe. Droga ta uznawana jest za jedną z najbardziej widokowych tras w USA. Po południu pobyt na niezwykłej, wulkanicznej plaży Waianapanapa oraz przy sekretnych basenach Seven Sacred Pools. Przy odrobinie szczęścia, tego dnia, czego nas również możliwość popływania z żółwiami w ich naturalnym środowisku. Dla chętnych trekking niezwykłą trasą Pipiwai Trail, która prowadzi przez las bambusów do wodospadu Waimoku. Wieczorem czeka nas niezapomniany zachód słońca obserwowany z jednego z punktów widokowych na wulkanie Haleakala. Wulkan ten jest największym drzemiącym wulkanem na świecie i zajmuje 75% wyspy.
Transfer na lotnisko i przelot na piątą wyspę Hawajów – Big Island. Ta największa wyspa całego archipelagu została uformowana przez 5 wulkanów (w tym dwa nadal aktywne). Występuje na niej aż 8 stref klimatycznych. Wizyta w Hawai'i Volcanoes National Park, gdzie zobaczymy wciąż wydobywającą się z wulkanu czerwoną lawę oraz krater wulkanu Kilauea. Po południu odwiedzimy zieloną plażę Papakōlea oraz czarną wulkaniczną plażę Punalu’u Black Sand Beach na której spotkać można żółwie. Następnie przejazd widokową trasą Chain of Craters Road do Holei Sea Arch – niezwykłej formacji z zastygłej lawy.
Wizyta w Pu'uhonua O Hōnaunau National Historical Park oraz Lapakahi State Historical Park. Znajdziemy tam ‎pozostałości po tradycyjnej, hawajskiej rybackiej wiosce tajemnicze, polinezyjskie posągi i zrekonstruowaną drewnianą osadę. To idealne miejsca aby posłuchać o dawnej historii archipelagu. Przejazd malowniczą drogą Kohala Mountain Road, gdzie spotkamy pasące się hawajskie krowy oraz zastygłe pola lawy do punktu widokowego na Waipio Valley. Następnie przejazd przez malownicze tereny i wszechobecne plantacje kawy, kakao i orzechów makadamia do bajkowego wodospadu Akaka Falls. Wieczorem niezapomniany zachód słońca na najwyższym wulkanie archipelagu Hawajów – Mauna Kea.
Całodzienny wypoczynek na jednej z bajkowych plaż wyspy. Chętni mogą skorzystać z licznych aktywności dostępnych na wyspie (nurkowanie, pływanie z delfinami czy chociażby lekcje surfingu).
Wizyta przy bajkowym wodospadzie Rainbow Falls, zwiedzanie hippisowskiego miasteczka Hilo oraz wizyta na wysepce Coconut Island. Czas wolny na zakup pamiątek i odpoczynek przed podróżą. Transfer na lotnisko i przelot do Europy.
Przylot do Warszawy.

Stany Zjednoczone Ameryki(USA)

Stolica: Waszyngton
Największe miasta: Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, San Francisco, Filadelfia, Detroit, Boston, Dallas, Houston
Język urzędowy: angielski, hiszpański
Waluta: dolar (USD)
Ludność: 306609000 osób
Strefa czasowa: czas polski od -6 do -12h (w zależności od strefy czasowej)
Podział administracyjny: 50 stanów i dodatkowo 1 okręg (okręg stołeczny – dystrykt Kolumbii). Wszystkie stany USA (za wyjątkiem Alaski i Luizjany) dzielą się na hrabstwa – jest ich 3048.

Informacje praktyczne

Szczepienia
nie są wymagane żadne szczepienia od osób przyjeżdżających z Polski. Zalecane szczepienia: błonica, tężec, polio.

Lekarze
nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia osobowego. Jest ono jednak wskazane, gdyż opieka medyczna (choć ogólnie dostępna i znajdująca się na wysokim poziomie) jest  bardzo droga. Zwykła wizyta u lekarza ogólnego kosztuje od 50 do ponad 100 dolarów, a doba w szpitalu od 500 do kilku tysięcy dolarów (nie wliczając zabiegów).

Numer pogotowia: w razie potrzeby należy dzwonić pod numer 911

Wymagania wizowe/ przepisy celne
dla obywateli Polski wymagana jest wiza wjazdowa, wydawana przez konsula Stanów Zjednoczonych. Ale nawet posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych – ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej i może zdarzyć się, że obywatel polski nie zostanie wpuszczony na terytorium Stanów Zjednoczonych, pomimo posiadania ważnej wizy. Przeważnie  powodem nieudzielenia prawa wjazdu bywa naruszenie przepisów imigracyjnych podczas poprzednich pobytów lub stwierdzenie, że rzeczywisty cel wjazdu jest różny od celu deklarowanego podczas ubiegania się o wizę.
Wszyscy przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych są zobowiązani do wypełnienia deklaracji celnej. Przepisy amerykańskie zezwalają na przewożenie przez granicę do 10 000 dolarów bez obowiązku zgłoszenia tej kwoty. Zakazane jest posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków oraz przewożenie żywności, roślin itp.

Informacje MSZ

Ważne:
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Religia i kultura

Wyznania w Stanach Zjednoczonych przedstawiają się w następujący sposób: protestanci 52%, katolicy 24%, mormoni 2%, żydzi 1%, muzułmanie 1%, bezwyznaniowcy 10%, inni 10%.

Święta:

 • 1 stycznia – Nowy Rok
 • 3 poniedziałek stycznia – Urodziny Martina Luthera Kinga
 • 3 poniedziałek lutego – Dzień Prezydenta
 • 4 lipca – Dzień Niepodległości
 • 1  poniedziałek września – Święto Pracy
 • 2 poniedziałek października –  Dzień Kolumba
 • 11 listopada – Dzień Weteranów
 • Ostatni czwartek listopada – Święto Dziękczynienia
 • 25 grudnia – Boże Narodzenie

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy
powszechnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych są karty kredytowe, dlatego przed wyjazdem do USA zalecane jest wyrobienie takiej karty. Najbardziej popularne i szeroko dostępne są karty: MasterCard, American Express, Visa i Discover. Sieć bankomatów jest ogólnie dostępna i nie ma problemów z podjęciem gotówki. W przypadku przewożenia większych sum najlepiej posługiwać się czekami podróżnymi, gdyż w razie ich utraty uzyskuje się duplikaty.

Komunikacja

 • Pociągi – komunikacja kolejowa jest znakomicie rozwinięta, zarówno na poziomie międzymiastowym jak i miejskim.
 • Samochody – Stany Zjednoczone mają bardzo dobrze rozbudowaną sieć dróg ekspresowych i autostrad, dzięki którym można w łatwy sposób  przemieszczać się po całym terytorium.
 • Samoloty – dzięki dużej konkurencji na rynku amerykańskich przewoźników lotniczych, ceny biletów są stosunkowo niskie.

Poczta
urzędy pocztowe są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 i w soboty od 9:00 do 12:00. Skrzynki pocztowe są w kolorze niebieskim.

Placówki dyplomatyczne

Ambasada RP w Waszyngtonie
2640 16th Street, N.W. Washington, D.C. 20009
Telefon: (00-1202) 234 3800
fax: (00-1202) 328 6271
E-mail: waszyngton.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Wydział Konsularny w Waszyngtonie
2224 Wyoming Ave., N.W., Washington, D.C. 20008-3992
Telefon: (00-1202) 234 38 00
fax: (00-1202) 328 21 52
Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku
233 Madison Avenue, New York, NY 10016
Telefon: (001-646) 237 2100
fax: (001-646) 237 2105
Stałe Przedstawicielstwo RP przy ONZ w Nowym Jorku
9 East 66th Street, New York, NY 10065
Telefon: (00-1212) 744 2506
fax: (00-1212) 517 6771
Konsulat Generalny RP w Chicago
820 N. Orleans St., Suite 335, Chicago, IL 60610
Telefon: (00-1312) 337 81 66
fax: (00-1312) 337 78 41
Konsulat Generalny RP w Los Angeles
12400 Wilshire Blvd., Suite 555, Los Angeles, CA 90025
Telefon: (00-1310) 442 8500
fax: (00-1310) 442 8515
Konsulat Honorowy RP w Anchorage
7550 Old Steward Highway, Suite 101
Anchorage, AK 99518
Telefon: (001-907) 344-47-22, 522-40-77
fax: (001-907) 344-75-25
Konsulat Honorowy RP w Belmont
Taube Philanthropies1050
Ralston Avenue
Belmont, CA 94002, USA
Telefon: (001-650) 802-16-26
fax: (001-650) 591-45-77
Konsulat Honorowy RP w Bostonie
22 Pratt Court, Cohasset
Massachusetts 02025, USA
Telefon: (00-17-81) 383-83-84
fax: (00-17-81) 383-83-84
Konsulat Honorowy RP w Denver
1916 Andrew Alden Street
Longmont, CO 80504
Telefon: (001-303) 485-84-05
fax: (001-303) 485-84-05
Konsulat RP w Honolulu
2825 South King St., suite 2701 Honolulu, HI 96826, USA
Telefon: (001-808) 955-4567
fax: (001-808) 942-57-26
Konsulat RP w Houston
35 Harbor View Drive, Sugar Land, TX 77479, USA
Telefon: (001-281) 565-04-99
fax: (001-281) 565-15-07
Konsulat Honorowy RP w Miami
1440 79th Street Causeway, Suite 117, Miami FL 33141, USA
Telefon: (00-1305) 866-00-77, 864-23-49
fax: (00-1305) 865-51-50
Konsulat Honorowy RP w Nassau
#9 Devonshire Drive, Coral Harbour
Nassau, Bahamas, USA
Telefon: (00-12-42) 328-72-38
fax: (00-12-42) 326-24-91
Konsulat Honorowy RP w Oxfordzie
Miami University, School of Engineering and Aplied Science
Benton Hall 106
Oxford, Ohio 45056
Telefon: (00-1513) 529-03-85
fax: (00-1513) 529-07-99
Konsulat RP w Pittsburghu
5853 Douglas Street, Pittsburgh, PA 15217
Telefon: (00-14-12) 396-62-34
fax: (00-14-12) 396-47-64
Konsulat RP w Raleigh
705 Barbour Drive
Raleigh, NC 27695, USA
Telefon: (00-19-19) 233-52-00, 637-70-69
Konsulat Honorowy RP w Saint Louis
121 S. Meramec, Suite 1140, St. Louis, Missouri 63105, USA
Telefon: (00-1314) 821-61-30
fax: (00-1314) 965-37-28
Konsulat Honorowy RP w San Francisco
Humboldt Bank Building
785 Market Street, 15th Floor
San Francisco, CA 94103, USA
Telefon: (001-415) 777-44-45
fax: (001-415) 778-81-23
Konsulat Honorowy RP w San Juan, Puerto Rico
Konsulat RP w San Juan, Puerto Rico
771 1-st Street, Suite 411, San Juan, PR 00920-1613
Telefon: (001-787) 781-32-54, 775-95-70
fax: (001-787) 775-95-30

USA – Wiza jest wymagana. Formalności należy dopełnić przed podróżą, w Ambasadzie USA w Warszawie. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia terytorium Stanów Zjednoczonych. Uwaga: uzyskanie wizy nie daje automatycznej gwarancji wjazdu do USA, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik imigracyjny w punkcie kontroli granicznej.

 • 5 niezwykłych wysp Hawajów
 • Big Island – niezapomniany zachód słońca na najwyższym wulkanie archipelagu
 • Maui – możliwość popływania z żółwiami w ich naturalnym środowisku
 • Kauai – wizyta u bram „Wielkiego Kanionu Pacyfiku”
 • Lānaʻi – wyspa ananasów
 • Oʻahu – Rezerwat Przyrody Hanauma – rafa koralowa na wyciągnięcie ręki!
Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu. W przypadku nie otrzymania wizy, otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.