ISLANDIA: magiczna wyprawa dookoła wyspy

Islandia jest krajem pod wieloma względami niezwykłym, w którym na własne oczy można obserwować procesy geologiczne i przekonać się o potędze sił geotermalnych. Z pewnością wycieczka na Islandię to ciekawe doświadczenie, które na zawsze pozostaje w pamięci. Co takiego wyjątkowe oferuje wyspa? Przez Półwysep Reykjanes przebiega dolina ryftowa, będąca częścią Grzbietu Śródatlantyckiego, oddzielająca dwie płyty tektoniczne: północnoamerykańską i eurazjatycką. Wycieczka na Islandie czeka!

Na Islandii skały i lawa przybierają niesamowite formy, które mogą zawładnąć wyobraźnią każdego przybysza. Krajobraz ożywia woda. Ponadto są tu cudowne wodospady, potoki, jeziora, lodowce i ocean. Czystym, wilgotnym powietrzem oddycha się pełną piersią. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: przyrodnik, ornitolog, wędkarz czy wędrowiec. Na Islandii znajdują się liczne lodowce, w tym największy w Europie – Vatanajökull. Ponadto są tam także laguny, po których pływają góry lodowe. Istotnym elementem krajobrazu są także wulkany, stąd często napotykamy przejawy zjawisk wulkanicznych – gorące źródła, gejzery, fumarole, pola błotne i lawowe.

Wycieczki na Islandię cieszą się dużą popularnością wśród osób, które szukają alternatywy dla najpopularniejszych kierunków turystycznych. Jeżeli również i Ty marzysz o tym, aby podziwiać zorzę polarną wybierz nasze wycieczki do Norwegii lub właśnie na Islandię. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym planem wycieczek.