Wybierz się z nami na 32-dniową wyprawę badawczą do najbardziej spektakularnych miejsc na Antarktydzie.

Nasza ekspedycja będzie biegła z Port of Bluff (Invercargill) w Nowej Zelandii do Ushuaia w Argentynie na pokładzie wygodnego statku Ortelius.

Ta Ekspedycja ma miejsca tylko raz na kilka lat –  nie zwlekaj!

To wyprawa godna tylko największych globtroterów!

Antarktyda: To do tej pory w gruncie rzeczy niezbadany kontynent. Jest to jedyny kontynent, który jest stuprocentową anekumeną, czyli obszarem nie zamieszkanym przez człowieka. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że Antarktyda jest prawie dwa razy większa od Australii! Około 98% Antarktydy pokrywa polarna czapa lodowa o średniej grubości 1,9 km. Kontynent ten zachwyca każdego, a jego fauna i flora jest iście niepowtarzalna. Podczas wyprawy spotkamy na swojej drodze wieloryby, wiele gatunków pingwinów, fok oraz ptaków. Niezmierzona Antarktyda to miejsce dla prawdziwych podróżników.

Statek ekspedycyjny ORTELIUS

Ortelius powstał w Gdyni w 1989 r. i początkowo służył jako jednostka Rosyjskiej Akademii Nauk. Jest to wzmocniony lodem mały statek, mający symbol 1A (najwyższa ocena lodowa) i przeznaczony do rejsów polarnych w Arktyce i na Antarktydzie. Statek zabiera jednorazowo na swój pokład nie więcej niż 116 pasażerów. Ortelius posiada dziesięć potężnych zodiaków przeznaczonych do schodzenia na ląd i eksploracji arktycznych terenów. Modernizacje kabin o wartości 1,5 miliona USD w 2014 roku i 2016 sprawiły, że Ortelius uzyskał ekskluzywny standard hotelowy.

W skład wyposażenia statku wchodzą również 2 helikoptery. 

Kabina typu TWIN PORTHOLE:  przestronna kabina licząca 12,5 m², posiada dwa okna z bulajami, prywatną łazienkę, dwa pojedyncze łóżka, biurko, krzesło i suszarkę do włosów. Kabiny tego typu znajdują się trzecim i czwartym pokładzie.

Kabina typu QUAD PORTHOLE:przestronna kabina licząca 12,5 m², posiada dwa okna z bulajami,  2 górne i 2 dolne koje, prywatną łazienkę, biurko, krzesło i suszarkę do włosów. Kabiny tego typu znajdują się trzecim i czwartym pokładzie.

Więcej Naszych wycieczek na Antarktydę znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!