25 dni AMERYKA ŚRODKOWA
8 KRAJÓW AMERYKI ŚRODKOWEJ

Wycieczki do Ameryki Środkowej

Antigua, Jezioro Atitlan, kanion rzeki Rio Dulce - wyprawa Śladami Majów

Wycieczki do Ameryki Środkowej: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA – HONDURAS – SALWADOR – KOSTARYKA – NIKARAGUA – PANAMA!

Podczas naszej wycieczki do Ameryki Środkowej odwiedzimy aż 8 krajów.  

Największe atrakcje wyprawy :

 • Antigua – z pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej (UNESCO)
 • Jezioro Atitlan – uznawane za kolebkę Majów
 • Copan – z pewnością legendarna stolica Państwa Miasta Majów
 • Rejs po rozlewiskach kanionu rzeki Rio Dulce
 • Monte Verde – górski las chmurny oraz las mglisty
 • Wyspa Ometepe – z pewnością jedno z najpiękniejszych widokowo i przyrodniczo miejsc w Ameryce Środkowej
 • Granada z piękną architekturą kolonialną
 • Aktywny Wulkan Masaya

Z pewnością nasza wycieczka do Ameryki Środkowej to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!

Z pewnością więcej Naszych wycieczek do Ameryki Środkowej znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Wylot z Warszawy, przelot do Cancun (posiłki na pokładzie samolotów). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Przejazd przez bajkowe tereny półwyspu Jukatan do Belize. Przyjazd do Belize City i popołudniowe zwiedzanie miasta: Sąd Najwyższy, kościół katedralny, most obrotowy oraz wizyta w Muzeum Narodowym. Nocleg w Belize.
Po śniadaniu, dla chętnych fakultatywny przelot nad majestatycznym i niepowtarzalnym Great Blue Hole. Ta wielka rozpadlina rafy koralowej widoczna jest nawet z kosmosu. Następnie przejazd do zagubionego po środku dżungli miasta Tikal w Gwatemali i nocleg.
Zwiedzanie najwyższych piramid kontynentu. Miasto to w latach 600-900 naszej ery przeżywało szczyt rozwoju, jednak między IX a początkiem X w. podzieliło los innych miast Majów - opustoszało po odejściu ludności. Wspaniałe budowle pochłonął las. Na powierzchni ok. 20 km kw. stało kiedyś 3000 budynków, od krytych słomą chat po 70-metrową piramidę sakralną. Archeolodzy znaleźli tu całe tony okruchów ceramicznych, resztek naczyń i narzędzi używanych przez mieszkańców, których w okresie świetności było tu ponoć 11 tys. Po południu przejazd od Flores, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu rejs po rozlewiskach kanionu rzeki Rio Dulce. W tłumaczeniu nazwa Rio Dulce oznacza słodką rzekę. Ma ona blisko 42 km. długości, wypływa z jeziora Izabal a jej odcinek wraz z korytem należy do Parku Narodowego Rio Dulce. Rzeka płynie przez wąwozy z ostrymi, wysokimi (nawet do 100 m.) wapniowymi skałami oraz przez jezioro Golfete i uchodzi do Morza Karaibskiego. Jest to to jedna z najpiękniejszych widokowo dróg wodnych na świecie. Wizyta w forcie San Felipe oraz u indiańskiej społeczności Ak-Tenamit. Następnie przejazd do pirackiego miasta Livingston, zakwaterowanie w hotelu I nocleg.
Przejazd do stanowiska archeologicznego Quiriguá, które w 1981 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Quirigua słynie z gigantycznych monolitów z piaskowca o wysokości do 10,5 m. Zachowały się tu również ogromne ołtarze i stele pokryte inskrypcjami i płaskorzeźbami. Po południu przejazd przez granicę z Hondurasem do Copan. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Copan.
Po śniadaniu zwiedzanie Copan – słynnego ze świetnie zachowanych inskrypcji miasta Majów. Miasto jest położone nad rzeką Río Copán. Tereny te były zamieszkiwane od ok.1000r. p.n.e. a największy rozkwit miasta przypada na okres klasyczny rozwoju sztuki Majów od V do VIII wieku. Miasto zostało opuszczone po 900r. Legendarna stolica Państwa Miasta Majów nazywana jest też często Paryżem Cywilizacji Majów, ze względu na finezyjną architekturę. Nocleg w Copan.
Powrót do Gwatemali. Przejazd do Guatemala City i spacer po centrum miasta. Wizyta w Museo Ixchel del Traje Indígena oraz w skansenie Relief map of Gwatemala. Po południu przejazd do bajkowej Antigua, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie Antigua (UNESCO), jednego z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej, miasta muzeum, którego historia sięga XVI wieku. Antigua ma układ typowo renesansowy, a zarazem charakterystyczny dla dawnych kolonialnych miast hiszpańskich: ściśle geometryczny, szachownicowy układ ulic z jednym głównym placem. Zobaczymy Park Centralny, Katedrę, Pałac Kapitanatu, Muzeum Sztuki Kolonialnej oraz warsztat obróbki świętego kamienia Majów – jadeitu. Po południu przejazd do Panajachel, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Po śniadaniu rejs po otoczonym wulkanami jeziorze Atitlán, uznawanym za kolebkę Majów i jedno z najpiękniejszych górskich jezior w Ameryce Łacińskiej. Zwiedzanie osad położonych nad jeziorem Atitlan: San Pedo la laguan, Santiago Atitlan. Po południu przejazd do Gwatemala City i nocleg.
Po śniadaniu udamy się w kierunku granicy z San Salvador. Wizyta w Parku Narodowym Cerro Verde. Spacer po bajkowym lesie położonym w kraterze nieaktywnego wulkanu Cerro Verde. Przyjazd do San Salvador, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Przejazd do pięknego miasta Suchitoto i zwiedzanie miasta. Następnie odwiedzimy stanowisko archeologiczne Joya de Cerén (UNESCO), które zawiera dobrze zachowane pozostałości rolniczej osady cywilizacji Majów. Po południu powrót do San Salvador i panoramiczne zwiedzanie miasta. Nocleg w San Salvador.
Transfer na lotnisko w San Salvador i przelot do San José na Kostaryce. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w San José.
Po śniadaniu panoramiczne zwiedzanie San José: Barrio Amón i dawne domy baronów kawowych, słynny Teatr Narodowy. Następnie przejazd do miasteczka Sarchi znanego jako kolebka kostarykańskich rzemieślników. Tutaj odwiedzimy słynną pracownię artystyczną Oxcart miejscowych rzemieślników, którzy tworzą słynne wozy/skrzynki na kołach używane niegdyś do transportu ziaren kawy z centralnej doliny, przez góry do Puntarenas na wybrzeżu Pacyfiku. Tradycja sięga połowy XIX wieku. Następnie przejazd do Vara Blanca, gdzie odwiedzimy słynne na całym świecie wodospady i ogrody „La Paz". Po obiedzie przejazd do miasta La Fortuna, położonego w rejonie wulkanu Arenal. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Arenal. Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych obszarów Kostaryki, gdzie można spotkać wiele gatunków dzikich zwierząt. Szlaki w Parku Narodowym Arenal i innych pobliskich rezerwatach Arenal są na ogół płaskie i niezbyt wymagające - można spokojnie wędrować. Trekking w rejonie wulkanu Arenal. Wędrówka powiedzie nas przez gęsty las deszczowy, u podnóża najsłynniejszego, kostarykańskiego wulkanu. Następnie obiad i spacer po wiszących mostach. Po południu czas na odprężenie w gorących źródłach Baldi. Kolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd w kierunku Guanacaste, Obiad i przejazd na teren Parku Narodowego Rincon de la Vieja (UNESCO). Spacer przez gęsty las tropikalny i obserwacja tutejszych licznych aktywności wulkanicznych. Po południu przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd w kierunku Peñas Blancas oraz przekroczenie granicy z Nikaraguą. Po załatwieniu formalności granicznych, będziemy kontynuować podróż wzdłuż bajkowego jeziora Lake of Nicaragua z niesamowitym widokiem na wyspę Ometepe. Przejazd do Granady i spacer po jednym z najładniejszych miasta Ameryki Środkowej, posiadającym świetnie zachowaną architekturę kolonialną. Zobaczymy: katedrę, kościół la Merced, oraz kościół Guadalupe.
Po śniadaniu rejs statkiem po jeziorze Lake of Nicaragua w kierunku Isletas. Ten niewielki, bujny archipelag, został utworzony miliony lat temu w wyniku gwałtownej erupcji wulkanu Mombacho. Następnie odwiedzimy drzemiący wulkan Mombacho. Na stokach wulkanu znaleźć można pola fumarol i gorących źródeł. Na szczycie wulkanu zachował się także bajkowy tropikalny las deszczowy, w którym znaleźć można endemiczne gatunki roślin.
Po śniadaniu przejazd do pięknej wulkanicznej laguny Apoyo. Czas na chwilę odpoczynku, kąpiele w krystalicznie czystej wodzie czy pływanie kajakiem po lagunie. Po południu udamy się na aktywny Wulkan Masaya. Tego dnia zobaczymy także małe muzeum poświęcone wulkanom oraz pozostałości po poprzednich erupcjach wulkanu. Wieczorem, w Parku Narodowym Wulkanu Masaya, będziemy oglądać z bliska imponujący, dymiący krater wulkanu Masaya.
Przejazd do San Juan del Oriente. Miejscowość ta słynie z produkcji ceramiki. Następnie odwiedzimy wioskę Masaya, która słynie z rynku rzemiosła. Miejscowi garbarze, malarze, rzeźbiarze i tkacze oferują tutaj szeroką gamę wyjątkowych przedmiotów. Transfer na lotnisko, przelot do Panama City, transfer do hotelu i nocleg.
Zwiedzanie Panama City. Pozostałości dawnej kolonii hiszpańskiej zobaczymy w najstarszej części miasta zwanej Panama Vieja. Następnie przejazd do dzielnicy zwanej Casco Antiquo, gdzie zobaczymy katedrę oraz kościół San José, ze wspaniałym złotym ołtarzem. Przejazd nad Kanał Panamski z widokiem na słynną Punta Paitilla, czyli dzielnicę panamskich elit i zwiedzanie kompleksu muzealno-widokowego Miraflores Locks, poświęconego historii budowy kanału. Nocleg w Panama City.
Po śniadaniu przejazd na bajkowe wybrzeże Santa Clara i zakwaterowanie w 4* hotelu położonym bezpośrednio przy bajkowej plaży. Pobyt w formule All inclusive..
Pobyt i wypoczynek w Santa Clara. Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne oraz korzystanie z bogatej infrastruktury hotelowej.
Przejazd na lotnisko w Panama City, odprawa bagażowa i paszportowa. Przelot do Europy (posiłki na pokładzie samolotów).
Przylot do Warszawy.

Brak informacji.

Obywatele RP są zwolnieni z obowiązku wizowego. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 12 miesięcy od daty wyjazdu.

 • Antigua – jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej (UNESCO)
 • Jezioro Atitlan – uznawane za kolebkę Majów
 • Copan – legendarna stolica Państwa Miasta Majów
 • rejs po rozlewiskach kanionu rzeki Rio Dulce – jedną z najpiękniejszych widokowo dróg  morskich na świecie
 • Tikal z najwyższych piramidami kontynentu w zagubionym w dżungli mieście Majów
 • Monte Verde – górski las chmurny oraz las mglisty
 • Wyspa Ometepe – jedno z najpiękniejszych widokowo i przyrodniczo miejsc w Ameryce Środkowej
 • Granada – z piękną architekturą kolonialną
 • Aktywny Wulkan Masaya
Kalkulacja dla grupy min. 10 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.