16 dni AMERYKA ŚRODKOWA
AMERYKA ŚRODKOWA: GWATEMALA – HONDURAS – BELIZE – SALWADOR

Wycieczki do Ameryki Środkowej

Antigua, Jezioro Atitlan, kanion rzeki Rio Dulce - wyprawa Śladami Majów

Zapraszamy na Nasze wycieczki do Ameryki Środkowej! Kultura Majów, do dziś stanowiąca nie do końca rozwiązaną zagadkę, to pasja wielu ludzi. Nic dziwnego – ten lud indiański stworzył wspaniałą cywilizację i pozostawił arcydzieła rzeźby i architektury. Kapłani Majów byli mędrcami i uczonymi. Mieli zdumiewające osiągnięcia w różnych dziedzinach wiedzy, szczególnie w zakresie astronomii, matematyki i medycyny. Śledzili ruchy ciał niebieskich i opracowali kalendarz tak dokładny, że prawie nie różni się on od kalendarza używanego współcześnie.

Nasze wycieczki do Ameryki Środkowej to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!

Więcej Naszych wycieczek do Ameryki Środkowej znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Wylot z Warszawy, przelot do Gwatemali. Po przylocie transfer do Antigua (ok.1god.). Przyjazd w nocy do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie Antigua (UNESCO), jednego z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej, miasta muzeum, którego historia sięga XVI wieku. Antigua ma układ typowo renesansowy, a zarazem charakterystyczny dla dawnych kolonialnych miast hiszpańskich: ściśle geometryczny, szachownicowy układ ulic z jednym głównym placem. Zobaczymy Park Centralny, Katedrę, Pałac Kapitanatu, Muzeum Sztuki Kolonialnej oraz warsztat obróbki świętego kamienia Majów – jadeitu.
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Jeziora Atitlan (ok.3-4 gdz.). Po drodze wizyta w malowniczym miasteczku Chineltenago. Przyjazd do Panajachel i krótki spacer po miasteczku. Następnie rejs do San Juan de la Laguna. Nocleg nad brzegiem jeziora.
Po śniadaniu rejs po otoczonym wulkanami jeziorze Atitlan, uznawanym za kolebkę Majów i jedno z najpiękniejszych górskich jezior w Ameryce Łacińskiej. Zwiedzanie osad położonych nad jeziorem Atitlan: San Pedo la laguan, Santiago Atitlan. Podczas zwiedzania Santiago Atitlan zobaczymy jak powstaje prawdziwa kawa oraz spróbujemy jej smaku. Nocleg nad brzegiem jeziora w San Juan la laguna
Po śniadaniu rejs powrotny do Panajachael, a następnie przejazd do żywotnego dawnymi tradycjami miasta Majów Chichicastenango (ok.4 godz.). Zwiedzanie malowniczego miasteczka wraz z XVII-wiecznym kościołem Santo Tomás. Nazwa miasta pochodzi z języka nahuatl (pierwotnie Tzitzicastenango) i oznacza "miejsce otoczone pokrzywami”. Wizyta na jednym z najciekawszych cmentarzy Ameryki Środkowej, gdzie można podpatrzeć obrzędy szamańskie.
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Copan (ok.370 km - przejazd cały dzień). W trakcie przejazdu odwiedzimy nową stolicę Gwatemali, gdzie zobaczymy główny plac miasta wraz z pałacem prezydenckim i katedrą. Następnie przejazd w stronę granicy z Hondurasem. Nocleg w malowniczym miasteczku Copan.
Po śniadaniu zwiedzanie słynnego ze świetnie zachowanych inskrypcji miasta Majów. Miasto jest położone nad rzeką Río Copán. Tereny te były zamieszkiwane od ok.1000 r.p.n.e. a największy rozkwit miasta przypada na okres klasyczny rozwoju sztuki Majów od V do VIII wieku. Miasto zostało opuszczone po 900r. Legendarna stolica Państwa Miasta Majów nazywana jest też często Paryżem Cywilizacji Majów, ze względu na finezyjną architekturę. Popołudniu opuszczamy Honduras i ponownie wjeżdżamy do Gwatemali. Naszym celem będzie port Puerto Barios, z którego udamy się łodzią na nocleg do pirackiego miasta Livingstone.
Po śniadaniu rejs po rozlewiskach kanionu rzeki Rio Dulce. W tłumaczeniu nazwa Rio Dulce oznacza słodką rzekę. Ma ona blisko 42 km. długości, wypływa z jeziora Izabal a jej odcinek wraz z korytem należy do Parku Narodowego Rio Dulce. Rzeka płynie przez wąwozy z ostrymi, wysokimi (nawet do 100 m.) wapniowymi skałami oraz przez jezioro Golfete i uchodzi do Morza Karaibskiego. Jest to to jedna z najpiękniejszych widokowo dróg wodnych na świecie. Krótki odpoczynek w Rio Dulce. Następnie udamy się do Flores Przed przyjazdem do malowniczego miasteczka położonego na niewielkiej wyspie znajdującej się na Jeziorze Peten Itza (opcjonalnie - w zależności od czasu jakim będziemy dysponować) odwiedzimy mało znane, aczkolwiek niezwykle malownicze ruiny dawnego miasta Majów. Nocleg we Flores.
Tego dnia długo nie pośpimy, bo wyjedziemy jeszcze nocą aby zobaczyć jedyny w swoim rodzaju spektakl jakim jest wschód słońca w ruinach Tikal. Zwiedzanie najwyższych piramid kontynentu w zagubionym w dżungli mieście Majów, które w latach 600-900 naszej ery przeżywało szczyt rozwoju, jednak między IX a początkiem X w. podzieliło los innych miast Majów - opustoszało po odejściu ludności. Wspaniałe budowle pochłonął las. Na powierzchni ok. 20 km kw. stało kiedyś 3000 budynków, od krytych słomą chat po 70-metrową piramidę sakralną. Archeolodzy znaleźli tu całe tony okruchów ceramicznych, resztek naczyń i narzędzi używanych przez mieszkańców, których w okresie świetności było tu ponoć 11 tys. Po krótkim odpoczynku udamy się w stronę granicy z Belize a następnie z miasta Belize wypłyniemy wodną taksówką na wyspę Caye Cualkier Nocleg na wyspie.
Wypoczynek, czas wolny. Dla chętnych (fakultatywnie) snorkling, kajaki, wycieczki na delfiny.
Wypoczynek, czas wolny. Dla chętnych (fakultatywnie) snorkling, kajaki, wycieczki na delfiny.
Powrót z wyspy Caye Cualkier do Belize City, a następnie przelot do Salwadoru. Po przylocie transfer z lotniska w okolice portu La Libertad. Nocleg w hotelu na wybrzeżu Pacyfiku.
Poranek i przedpołudnie poświecimy na plażowanie. Po południu przejazd do La Libertad na wyśmienite danie z ryb i owoców morza. Nocleg w hotelu nad Pacyfikiem.
Po śniadaniu udamy się w kierunku wulkanu Santa Ana, gdzie znajduje się spektakularna szmaragdowa laguna w zapadłej kalderze wulkanu. Odwiedzimy również Park Narodowy Cerro Verde a następnie krótka wizyta w malowniczym miasteczku Santa Ana. Wieczorem powrót do hotelu nad Oceanem.
Po śniadaniu transfer na lotnisko, odlot do Europy.
Przylot do Warszawy.

Brak informacji.

Przy wyjeździe do Gwatemali, Hondurasu, Belize, Salwadoru Obywatele RP są zwolnieni z obowiązku wizowego.
Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 12 miesięcy od daty wyjazdu.

  • Antigua – jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej (UNESCO)
  • Jezioro Atitlan – uznawane za kolebkę Majów
  • Żywe dawnymi tradycjami – Chichicastenango
  • Copan – legendarna stolica Państwa Miasta Majów
  • rejs po rozlewiskach kanionu rzeki Rio Dulce – jedną z najpiękniejszych widokowo dróg  morskich na świecie
  • Tikal z najwyższych piramidami kontynentu w zagubionym w dżungli mieście Majów
  • Belize i słynne plaże na wyspie Caye Cualkier
  • Spektakularna laguna wulkanu Santa Ana
  • Kolonialna zabudowa malowniczego miasteczka Santa Ana
Kalkulacja dla grupy min. 08 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczne ceny biletów lotniczych z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.