Wycieczki do Australii i Nowej Zelandii

Australia to marzenie wielu podróżników, które dzięki nam staje się bardziej realne do spełnienia. Zorganizowana wycieczka do Australii pozwala poznać ten kraj na wskroś, a przy okazji odwiedzić również Nową Zelandię i Tasmanię.
Do Australii nie opłaca się lecieć na krótko. Z Polską dzieli ją średnio 23-godzina podróż samolotem. Jest to więc przygoda życia, na którą trzeba zarezerwować kilka tygodni, inaczej czuć będziemy jej niedosyt.
Przyjęło się, że Australia to kraj kangurów i misiów koala. To faktycznie dom dla tych i wielu innych gatunków dziko żyjących zwierząt. Ale to także kontynent ciekawych zjawisk natury, takich jak skała Ayers, Wielka Rafa Koralowa oraz mniej popularne formacje skalne – Bungle Bungles czy Hyden Rock. Wycieczki do Australii i Nowej Zelandii czekają!

Australia, Nowa Zelandia – wyprawa marzeń z Łachmański Travel

Na niezapomnianą wyprawę do kraju, w którym nieskazitelna natura styka się z nowoczesnością, warto wybrać się z naszym biurem podróży. Wybierzemy się w niezwykłą podróż po Great Ocean Road – najpiękniej położonej drodze w całej Australii.
Wyruszymy do Sovereign Hill – miasteczka rodem z czasów wielkiej gorączki złota i wypłyniemy na spotkanie z Wielką Rafą Koralową. Zobaczymy świętą górę Aborygenów – Uluru oraz damy się zachwycić cudownej metropolii jaką jest Sydney.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Australii znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Odwiedzimy też koniec świata, czyli Północną i Południową Wyspę Nowej Zelandii. Przemierzymy szlak małego Hobbita ze słynnej trylogii „Władca Pierścieni” i postawimy nogę na lodowcu Franciszka Józefa.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Nowej Zelandii znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy serdecznie!

Tasmania – wycieczka śladami diabła tasmańskiego

Dlaczego by nie skorzystać z okazji i zobaczyć osławionego diabła tasmańskiego w jego naturalnym środowisku? Tasmania to jedyny region świata, na którym występuje to urocze, choć mięsożerne stworzenie. To też stan Australii – dziewiczy i niezwykle urokliwy. Mimo, że mało tu śladów nowoczesnej cywilizacji, w Tasmanii nie brakuje wygodnych miejsc noclegowych, szczególnie, jeśli zaczniemy wycieczkę do Tasmanii od wschodniego wybrzeża wyspy.

Znajdują się na nim sporej wielkości miasta takie jak Launceston i stolica Hobart, które jednak nie są głównym celem naszej wycieczki do Tasmanii. Ciekawszy jest tutejszy górzysty, otoczony wyrazistymi klifami, dziki krajobraz. Znajdziemy tu rzadkie okazy roślin, a obok diabła tasmańskiego, możemy napotkać również wombaty, stekowce oraz kangury. Dawniej wyspę zamieszkiwał też osobliwy gatunek ssaka nazywany wilkoworem tasmańskim, który jednak został uznany za wymarły. Co ciekawe, to właśnie to zwierzę, rodowici mieszkańcy Tasmanii uznają za jej symbol. Na wyspie znajdziemy też polski akcent, a mianowicie górę oraz park upamiętniające naszego podróżnika i badacza Tasmanii – Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Mamy nadzieję, że póki co krótkimi, szczątkowymi informacjami na temat Australii, udało nam się rozbudzić w Państwach ciekawość podróżniczą. Z miłą chęcią podzielimy się swoją wiedzą podczas wspólnych wycieczek do Australii, Tasmanii, Nowej Zelandii. Wycieczki do Australii i Nowej Zelandii z pewnością zachwycą każdego!

Zapraszamy serdecznie!

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Wycieczka: Australia – Nowa Zelandia – na długo pozostanie w naszej pamięci.”


Pomysł realizacji wycieczki w małym, ośmioosobowym zespole uważam za bardzo udany. Wybraliśmy tą właśnie wycieczkę przede wszystkim ze względu na ciekawy i obiecujący program. Nie spodziewaliśmy się, że nasz pilot Pan Piotr Dąbrowski spowoduje, że ilość i atrakcyjność odwiedzanych miejsc przekroczy ramy programu. Panu Piotrowi należą się szczególne słowa uznania: po pierwsze za jego zaangażowanie i chęć pokazania nam jak największej ilości ciekawych miejsc. Po drugie za okazywaną i niesioną pomoc w każdym przypadku, oraz za spokój i opanowanie. Po trzecie za kreowanie miłej atmosfery, za bezpieczną jazdę i pokonywanie długich odcinków. Dziękujemy także za dowcip i ciekawość życia, którymi chętnie dzielił się z uczestnikami. Wycieczka: Australia – Nowa Zelandia – Tonga i Fidżi na długo pozostanie w naszej pamięci.

Barbara i Adam / Australia, Nowa Zelandia Fidżi i Tonga 2019