Birma (oficjalnie Myanmar) to jeden z najbardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej, choć na szczęście jeszcze mało oblegany przez turystów z zachodu. Jest to kraj kultu Buddy, którego mocną obecność w kulturze Birmy można zobaczyć praktycznie na każdym kroku. Wybierając się na wycieczkę do Birmy, podążymy szlakiem imponujących świątyń buddyjskich, które są w tym przypadku uzasadnionym głównym celem turystycznym. Podczas naszej wyprawy zobaczymy m.in. perłę architektoniczną Rangunu, jaką jest bez wątpienia Shwedagon – olbrzymia złota pagoda w centrum miasta. Wycieczka do Birmy nie może pominąć tego historycznego miejsca. Świątynia liczy podobno około 2500 lat i jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w tym kraju. Odwiedzając Rangun mamy okazję patrzeć na budowlę stworzoną szacunkowo nawet z 9 ton złota i już dla tego widoku warto choć raz polecieć do Birmy.

Kolejna niepowtarzalna atrakcja tego kraju ma także związek z religią wyznawaną przez Birmańczyków. Bagan (Pagan) to skupisko pagód, klasztorów i świątyń, które powstawały przede wszystkim na przestrzeni XI-XIII wieku. W sumie jest to około 2 tys. budowli o niezwykle interesującej, wręcz baśniowej architekturze. Ich widok naprawdę zapiera dech w piersiach i na długo zapada w pamięci. Dlatego Bagan to obowiązkowy przystanek podczas naszej wycieczki do Birmy.

Birma to kraj pełen serdecznych ludzi i małych arcydzieł architektury, czego kolejne przykłady znajdziemy w mieście Amarapura. Odpoczniemy tu od gmachów świątyń ociekających złotem, zamiast tego zobaczymy najdłuższy na świecie, tekowy Most u Bein. Licząca 1,2 km drewniana konstrukcja mostu łączy brzegi jeziora Taung Tha Man, co ułatwia życie miejscowym mieszkańcom, a dla turystów jest obowiązkowym punktem na mapie Birmy.

Korzystając z naszej wiedzy na temat Birmy, jej kultury i miejsc, które warto w tym kraju odwiedzić, spędzą Państwo dwa niezapomniane tygodnie na poznawaniu jej uroków.

Więcej zdjęć z naszej wyprawy do Birmy znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Nasze wycieczki do Birmy to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!