Wycieczka do Birmy – kraju świątyń buddyjskich
Wycieczka do Bagan i Amarapura

Birma (oficjalnie Myanmar) to jeden z najbardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej, choć na szczęście jeszcze mało oblegany przez turystów z zachodu. Jest to kraj kultu Buddy, którego mocną obecność w kulturze Birmy można zobaczyć praktycznie na każdym kroku. Wybierając się na wycieczkę do Birmy, podążymy szlakiem imponujących świątyń buddyjskich, które są w tym przypadku uzasadnionym głównym celem turystycznym. Podczas naszej wyprawy zobaczymy m.in. perłę architektoniczną Rangunu, jaką jest bez wątpienia Shwedagon – olbrzymia złota pagoda w centrum miasta. Wycieczka do Birmy nie może pominąć tego historycznego miejsca. Świątynia liczy podobno około 2500 lat i jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w tym kraju. Odwiedzając Rangun mamy okazję patrzeć na budowlę stworzoną szacunkowo nawet z 9 ton złota i już dla tego widoku warto choć raz polecieć do Birmy.
Kolejna niepowtarzalna atrakcja tego kraju ma także związek z religią wyznawaną przez Birmańczyków. Bagan (Pagan) to skupisko pagód, klasztorów i świątyń, które powstawały przede wszystkim na przestrzeni XI-XIII wieku. W sumie jest to około 2 tys. budowli o niezwykle interesującej, wręcz baśniowej architekturze. Ich widok naprawdę zapiera dech w piersiach i na długo zapada w pamięci. Dlatego Bagan to obowiązkowy przystanek podczas naszej wycieczki do Birmy.
Birma to kraj pełen serdecznych ludzi i małych arcydzieł architektury, czego kolejne przykłady znajdziemy w mieście Amarapura. Odpoczniemy tu od gmachów świątyń ociekających złotem, zamiast tego zobaczymy najdłuższy na świecie, tekowy Most u Bein. Licząca 1,2 km drewniana konstrukcja mostu łączy brzegi jeziora Taung Tha Man, co ułatwia życie miejscowym mieszkańcom, a dla turystów jest obowiązkowym punktem na mapie Birmy.
Korzystając z naszej wiedzy na temat Birmy, jej kultury i miejsc, które warto w tym kraju odwiedzić, spędzą Państwo dwa niezapomniane tygodnie na poznawaniu jej uroków.
Więcej zdjęć z naszej wyprawy do Birmy znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!
Nasze wycieczki do Birmy to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!
Program
Dzień 1 Warszawa – Rangun (-/-/-)
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, powitane Uczestników. Przekazanie Uczestnikom dokumentów podroży. Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Birmy z przesiadką (nocny przelot – posiłki na pokładach samolotów).
Dzień 2 Rangun (-/-/K)
Po przylocie do Rangun załatwienie formalności wizowych, odebranie bagaży. Następnie zwiedzanie Rangun, które jest miastem, gdzie mieszają się złote pagody, angielska architektura kolonialna oraz nowoczesność. To miasto ma wiele cech wielkich azjatyckich metropolii, aczkolwiek na szczęście nie dorównuje zgiełkiem i natężeniem ruchu Bangkokowi. Odwiedzimy inną słyną pagodę Sule. Budowla stojąca w samym centrum Yangon, pokrytą 24-karatowym złotem. Odbędziemy też przejażdżkę przez ulice stolicy podziwiając kolonialna architekturę miasta; zobaczymy chińską i hinduską część miasta oraz złożymy wizytę na najbarwniejszym bazarze Yangon czyli na Bogyoke Aung San Market. Odwiedzimy też słynną Shwedagon, perłę architektoniczną Rangun, będącą jednocześnie największą stupą świata. Przebywając na terenie świątyni można obserwować praktyki religijne buddystów, świadczące o głębokiej religijności mieszkańców tego kraju. Podziwianie jej w blasku zachodzącego słońca (w zależności od warunków pogodowych). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Rangun.
Dzień 3 Rangun – Bagan (S/-/K)
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rangun, przelot do Bagan. Dolatując do Bagan zobaczymy sylwetki niezliczonych świątyń. Do czasów współczesnych w dobrym stanie zachowały się tylko niektóre z tych świątyń; niezwykłe wrażenie sprawia widok całej równiny usianej licznymi pagodami o różnych kształtach i rozmiarach. Po przyjeździe rozpoczniemy eksplorację jednego z najpiękniejszych miast nie tylko w Azji ale i na świecie. Po przylocie do Bagan, zwiedzanie świątyń – Shwezigon Pagoda, Wetkyi-in Gubyaukkyi Temple, Manuha Temple, Nanpaya, Ananda Temple. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Bagan.
Dzień 4 Bagan – Mt. Popa (S/-/K)
O świcie (fakultatywnie – dodatkowa opłata ok. 295 USD) lot balonem o wschodzie słońca nad równiną Baganu pokrytą setkami świątyń. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wycieczka do klasztoru na górze Popa. Na szczycie stromej góry w kształcie stromego, wąskiego wulkanu wznosi się kompleks świątynny. Uczepiony skały wąski i stromy chodnik prowadzi na samą górę (na szczyt wchodzi się ścieżką około 30 minut). Po obu stronach tej drogi pielgrzymów harcują małe małpy. Na szczycie góry znajdują się liczne kaplice, ołtarze i rozpościera się piękny widok na okolicę. Góra jest ważnym ośrodkiem czcicieli duchów nat – największym w Birmie. Powrót do Bagan i zwiedzanie najważniejszych pagód i świątyń, z których każda jest niepowtarzalna i jedyny w swoim rodzaju (m.in. Thatbyinnyu, Dhammayangyi, Sulamuni, Kone Baung, Tayoke Pyay). Pagan to jedyne miejsce na świecie, gdzie na pow. 40 km. kwadratowych zachowanych jest 2229 świątyń (niegdyś było ich 12 tys.), a świątyń jest więcej niż ludzi, którzy żyją w czterech wioskach. Między XI a XIII wiekiem, mieszkało tu 200 tys. mieszkańców. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Bagan.
Dzień 5 Bagan – Mandalay (S/-/K)
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Bagan i przelot do Mandalay. Zwiedzanie Mandalay położonego nad rzeczką Irawadi. Założone w 1857r. po zajęciu Rangunu przez Brytyjczyków, a w latach 1860-1885 pełniło rolę stolicy Birmy. W programie pagoda Kuthodaw – kompleks świątynno-klasztorny z 1857 r. Wokół centralnej świątyni znajduje się 729 białych kaplic z marmurowymi tablicami, na których wyrzeźbione zostały teksty podstawowego kanonu buddyjskiego – „Tripitaki”. Z tego względu ten zespół świątynny uznawany jest za „największą księgą świata”. Zobaczymy Mahamuni Paya – jedna z najważniejszych świątyń Birmy z posagiem Mahamuni – zgodnie z lokalnymi wierzeniami wykonanym za życia Buddy ze szczerego złota. Następnie zwiedzimy słynne wzgórze Mandalay – podziwianie spektakularnego zachodu słońca w otoczeniu posągów Buddy, sprzedawców pamiątek oraz lokalnych astrologów przepowiadających przyszłość. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Mandalay.
Dzień 6 Mingun – Amarapura (S/-/K)
Po śniadaniu wycieczka statkiem spacerowym do Mingun. Największą atrakcją tego starego miasta jest ogromna, nadgryziona zębem czasu pagoda Mingun Paya – nieukończona pagoda króla Bodawpayi z Amarapury (jej budowę przerwała w 1819 roku śmierć króla Bodawpaya). Ukończono tylko podstawę o bokach długości 72 m każdy a najniższy taras mierzy 140 m. Stupa miała mieć 152 m wysokości i miała być największą na świecie. W czasie trzęsienia ziemi budowla (50 m wysokości) pękła na pół i tak pozostało. Dla tej niedokończonej pagody król kazał odlać dzwon używany do dziś, który waży 87 ton, ma 3,7 m wysokości i jest największym nie pękniętym dzwonem świata. Zobaczymy również spiralną białą pagodę Hsinbyume Paya (z 1816 r), która wygląda jak biały tort, której siedem falistych tarasów symbolizuje siedem wzgórz wokół kosmicznej hinduskiej góry Meru – centrum Wszechświata. Po południu zwiedzanie Miasta Nieśmiertelności jak nazywa się Amarapurę. Amayabuya była dawniej samodzielnym miastem, założonym w 1783r. Była rezydencją królewską i stolicą kraju do roku 1823 oraz ponownie w latach 1837-57. W 1810 r. została zniszczona przez pożar, a w 1839r. Przez trzęsienie ziemi, co doprowadziło do jej upadku. Zobaczymy Most U Bein, który ma 1,2 km długości i prowadzi do Kyauktawgyi Paya, Pahtodawgyi, ruiny Pałacu, klasztor Kyaw Aung San Hta Kyaung. Powrót statkiem spacerowym do Mandalay. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Mandalay.
Dzień 7 Mandalay – Jezioro Inle (S/-/K)
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Mandalay i przelot do Heho. Po przylocie, przejazd do Nyaug Shwe, zakwaterowanie. Obszar jeziora Inle zamieszkują głównie rybacy z plemienia Intha, nazywający siebie „Dziećmi Jeziora”. Są to Buddyści, więc nie dziwi obecność około 100 klasztorów i prawie 1000 stup, usianych wokół jeziora. Rybacy z jeziora Inle znani są z nietypowej techniki wiosłowania. Stojąc na rufie na jednej nodze, drugą podtrzymują wiosło. Ale to co najbardziej fascynuje przybyszów, to pływające wyspy (Kyun myaw). Na bambusowych rusztowaniach przysypanych mułem, wydobytym z dna jeziora, mieszkańcy pobudowali domy na palach, szkoły, świątynie, a nawet fantastyczne pola uprawne. Nad Jeziorem Inle znajdziemy się w w trakcie corocznego, trwającego niemal 3 tygodnie, festiwalu w pagodzie Phaung Daw Oo. Płynąc motorówką, pośród szuwarów i wąskich przesmyków, będzie okazja do obserwacji codziennego życia mieszkańców jeziora. Impresje będą spotęgowane, z uwagi na wszelkiego rodzaju praktyki i celebracje, związane z festwialem, procesjami łodzi i przygotowywaniem się do przyjecia statuetek Buddy. Popłyniemy do manufaktury, wytwarzającej złotą i srebrną biżuterię. Następnie udamy się do dwóch klasztorów: do Nga Phe Kyaung, nazywanego klasztorem Skaczącego Kota, a także do Phaung Daw Oo, będącego centrum festiwalu, gdzie zobaczyć można pozostawioną statuetkę Buddy (podczas festiwalu, w procesji biorą udział 4 z 5-ciu statuetek; jedna z nich przez cały czas pozostaje w pagodzie). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg nad Jeziorem Inle.
Dzień 8 Jezioro Inle: Festiwal w Nyaung Shwe (S/-/K)
Dzień spędzimy w Nyaung Shwe, dokąd o świcie wyruszy procesja ze statuetkami Buddy. Ok. godziny 10:00 rozpocznie się ceremonia ich przyjęcia. Celebracjom towarzyszyć będą widowiskowe wyścigi tradycyjnych łodzi. Celebracje w Nyaung Shwe są jednymi z najokazalszych w trakcie 18-dniowego festiwalu. Gromadzą licznych dygnitarzy oraz tłumy obserwatorów. Dla nas będzie to doskonała lekcja birmańskiej kultury i buddyjskiej pobożności. Będziemy obserwować miejscową ludność – gromadzącą się, oddającą hołd figurom i składjącą im ofiary z owoców i kwiatów. Kolacja i nocleg nad Jeziorem Inle.
Dzień 9 Jezioro Inle (S/-/K)
Odwiedzimy wioskę Indein, która połączona jest kanałem z jeziorem Inle. Bezpośrednio za wioską znajduje się pierwsza grupa zrujnowanych stup znanych jako Nyaung Ohak („W cieniu figowców bengalskich” – świętych drzew pod którymi medytował Budda). Są to zatopione w zielonej dżungli ruiny na których wciąż można zobaczyć stiukowe ornamenty przedstawiające mityczne zwierzęta i postacie. Z Nyaung Ohak, po zadaszonych schodach, dotrzemy do Shwe Inn Thein Paya, kompleksu zniszczonych przez bardzo wilgotny klimat 1054 stup, pochodzących w większości z XVII i XVIII wieku. Część z nich jest w bardzo złym stanie, inne są w trakcie rekonstrukcji ale są i takie które wyglądają jakby wybudowano je wczoraj. Ze szczytu wzgórza roztaczają się wspaniałe widoki na jezioro i dolinę. Powrót do hotelu i możliwość dalszego chłonięcia atmosfery festiwalu w okolicach Nyaung Shwe. Kolacja i nocleg nad Jeziorem Inle.
Dzień 10 Jezioro Inle – Ngapali (S/-/K)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Heho i przelot do Thandwe. Przylot w godzinach południowych, transfer do hotelu w Ngapali. Kolacja. Nocleg w Ngapali.
Dzień 11 – 12 Ngapali (S/-/K)
Pobyt w hotelu, wypoczynek, czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych. Śniadania, kolacje i noclegi w hotelu w Ngapali. Ngapali – to turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy…, wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Niewielu jeszcze turystów tu dociera, więc infrastruktura nie jest przesadnie bogata, ale amatorzy pustych, dzikich plaż będą się czuć jak w raju. W wolnych chwilach można pokręcić się po okolicznych wioskach, albo wynająć łódź i zwiedzić pobliskie wyspy.
Dzień 13 Ngapali – Rangun (S/-/K)
Po śniadaniu czas wolny, przygotowanie do wyjazdu. Po południu transfer na lotnisko w Thandwe, przelot do Rangun. Odebranie bagaży, transfer do hotelu w Rangun, zakwaterowanie. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji. Nocleg w Rangun.
Dzień 14 Rangun – Warszawa (S/-/-)
Po śniadaniu czas wolny, pakowanie bagaży, przygotowanie do wyjazdu. Ok. godz. 13.00 transfer na lotnisko w Rangun. Odprawa bagażowa i paszportowa. Przelot do Bangkoku. Przerwa tranzytowa. Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Warszawy (nocny przelot – posiłki na pokładach samolotów).
Dzień 15 Warszawa (-/-/-)
Przylot do Warszawy.
Informacje
Mjanma (Birma)
Stolica: Naypyidaw
Największe miasta: Rangun, Mandalaj, Mulmejn, Pegu, Basejn, Taunggyi, Sittwe, Munywa
Język urzędowy: birmański
Waluta: kiat (MMK)
Ludność: 51.419.000 osób
Strefa czasowa: czas polski +5,5h (w zimie) i +4,5h (w lecie)
Podział administracyjny: Mjanma pod względem administracyjnym dzieli się na 7 stanów i 7 prowincji.
Przepisy wjazdowe:
Wiza jest wymagana. Formalności należy dopełnić przed podróżą, w Ambasadzie Mjanmy w Berlinie. Możliwe jest także dopełnienie formalności wizowych w formie elektronicznej – e-visa (http://www.evisa.moip.gov.mm/). Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Mjanmy.
Przepisy celne:
Zagraniczne środki płatnicze powyżej 2.000 USD, biżuteria, sprzęt elektroniczny i fotograficzny muszą być ujęte w deklaracji celnej. Jedynym ograniczeniem dotyczącym środków finansowych jest zakaz przywozu i wywozu waluty miejscowej. Można ją wymienić tylko na bony płatnicze (towarowe). Przy wyjeździe jedynie bony wykupione na kwotę wyższą niż 300 USD mogą być ponownie zamienione na walutę wymienialną. Wywóz wizerunków Buddy wymaga uprzedniej zgody władz Mjanmy (nie dotyczy to wyrobów rzemieślniczych). Nie ma możliwości uzyskania zwrotu podatku VAT. Istnieje zakaz wywozu lokalnych zwierząt, roślin i wyrobów z nich wykonanych.
Religia i obyczaje:
Mjanma jest krajem buddyjskim – 80% społeczeństwa to buddyści.
Niezastosowanie się do obowiązujących norm (reguły zachowania w świątyniach oraz miejscach kultu religijnego) może spowodować konflikt z miejscową ludnością. Odwiedzając świątynie czy inne miejsca kultu religijnego, należy być stosownie ubranym (odkryte ramiona czy szorty są niedozwolone). Nie należy podejmować dyskusji na tematy społeczno-polityczne oraz zaczepiać miejscowych kobiet. Stosunki homoseksualne są zakazane i zagrożone karą więzienia, jednakże przepisy te są rzadko egzekwowane.
Opieka zdrowotna:
Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne (za wyjątkiem sytuacji, w której turysta przebywał na obszarze dotkniętym epidemią żółtej febry). Opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Wizyta u lekarza w szpitalu państwowym jest praktycznie bezpłatna (nie dotyczy lekarstw). Poziom świadczeń medycznych nie odpowiada europejskim standardom.
Komunikacja:
Dostęp do wielu regionów kraju jest ograniczony z powodu niestabilnej sytuacji etnicznej. Ograniczenia mogą dotyczyć całkowitego zakazu wjazdu lub ograniczać się do środka transportu (np. wyłącznie drogą lotniczą). Większość miejsc turystycznie atrakcyjnych można zwiedzać jedynie w zorganizowanych grupach z miejscowym przewodnikiem i po wcześniejszym uzyskaniu zgody właściwego Ministerstwa (Tourism Regulation Departament).
Aktualne informacje nt ograniczeń w podróżowaniu, które często się zmieniają, znaleźć można na stronie internetowej Ministerstwa Hotelarstwa i Turystyki Mjanmy (www.myanmartourism.org).
Turyści, którzy zboczą z wytyczonych szlaków turystycznych narażeni są na zatrzymywanie przez liczne patrole policyjne.
Przydatne informacje:
Na terenie całego kraju istnieją spore utrudnienia w dostępności sieci GSM. W hotelach istnieje możliwość korzystania z internetu.
Istnieje możliwość korzystania z bankomatów oraz płacenia kartą płatniczą jedynie w dużych miastach (np. Rangun), niektórych hotelach i centrach turystycznych. Należy mieć przy sobie zapas środków pieniężnych (USD), banknoty powinny być stosunkowo nowe i bez żadnych zapisów odręcznych.
Klimat:
Mjanma leży w większości swojego obszaru w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, dotyczy to także obszarów na samym południu kraju gdzie klimat posiada wybitnie morską, wilgotną odmianę. Krańce północne znajdują się pod wpływem klimatu podzwrotnikowego, także o monsunowej odmianie.
Średnia temperatura powietrza wynosi odpowiednio:
– w miesiącach letnich: 30-32°C
– w najchłodniejszym miesiącu: 21-25°C
Roczna suma opadów atmosferycznych waha się od 800 mm na równinie Irawadi, przez 1000 – 2000 mm na obszarach górskich, aż po 5000 – 6000 mm na wybrzeżu Morza Andamańskiego.
Placówka dyplomatyczna:
Polska nie posiada swojej ambasady na terytorium Mjanmy.
Przy podróży do tego kraju, obywatele RP podlegają kompetencjom Ambasady w Tajlandii.
Ambasada RP w Tajlandii:
Adres: 100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor, Rama 9 Road, Huaykwang District, Bangkok 10310, Thailand
E-mail: bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Tel.: +66 2 645 0367-9
Biuro Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku z siedzibą w Rangunie:
Adres: 340, Pyay Road, Sanchaung, Yangon, Myanmar
Tel.: +95 1 2306235 (dzwoniąc z zagranicy); 01 2306235 (dzwoniąc z Mjanmy)
Terminy i ceny
niestety, aktualnie ta oferta nie jest w sprzedaży
aktualna oferta -> KLIKNIJ TUTAJ!
Cena obejmuje
- 02 przeloty międzykontynentalne samolotami rejsowymi na trasach (Warszawa / Rangun / Warszawa)
- opłaty lotniskowe i podatki graniczne na przelotach międzykontynentalnych
- opłatę wjazdową do Birmy
- 04 przeloty wewnętrzne w Birmie zgodnie z programem (Rangun / Bagan / Mandalay / Heho / Thandwe / Rangun)
- opłaty lotniskowe na przelotach wewnętrznych w Birmie
- 12 noclegów w hotelach 3*/4* (dopłata do pokoju 1-osobowego 975 USD): 2 nocleg w Rangun, 2 noclegi w Bagan, 2 noclegi w Mandalay, 3 noclegi nad Jeziorem Inle, 3 noclegów w Nagpali
- wczesne zakwaterowanie w hotelu w Rangun w dniu przylotu
- wyżywienie zgodnie z programem – kuchnia lokalna (S-śniadanie, K-kolacja)
- przejazdy autokarem podczas realizacji programu w Birmie
- transfery lotnisko / hotel / lotnisko w Rangun
- transfery lotniska / hotele / lotniska w Birmie zgodnie z programem
- wynajęcie łodzi podczas rejsów po Jeziorze Inle
- wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- lokalnych/licencjonowanych przewodników z j.angielskim podczas realizacji programu objazdowego
- opiekę pilota/tłumacza ze strony Łachmański Travel
- wizę wjazdową do Birmy
- lokalne podatki i opłaty rządowe w Birmie
- ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz koszty leczenia na czas wyjazdu
Cena nie obejmuje
- wydatków osobistych
- upominków i pamiątek
- opłat za filmowanie i fotografowanie
- lunchów oraz napojów do lunchów i kolacji
- zwyczajowych napiwków dla lokalnej obsługi
- programu fakultatywnego
- opłaty wylotowej 12 USD
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł/os.
- składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 13 zł/os.
Wizy
MJANMA(BIRMA) – Wiza jest wymagana. Formalności należy dopełnić przed podróżą, w Ambasadzie Mjanmy w Berlinie. Możliwe jest także dopełnienie formalności wizowych w formie elektronicznej – e-visa (http://www.evisa.moip.gov.mm/). Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Mjanmy.
Atrakcje
- Rangun – złote pagody, angielska architektura kolonialna i nowoczesność
- Bagan – równina usłana ponad 2 tysiącami świątyń
- Wspinaczka na szczyt góry Mt. Popa – kompleks świątynny, panorama okolicy i najważniejsze w Birmie miejsce czci duchów Nat
- Pagoda Kuthodaw w Mandalay – „największa księga świata”
- Wzgórze Mandalay – spektakularny zachód słońca w otoczeniu posągów Buddy
- Rejs statkiem wycieczkowym do Mingun
- Amarapura – „Miasto Nieśmiertelności” – dawna rezydencja królewska
- Jezioro Inle – nietypowa technika wiosłowania miejscowych rybaków, pływające wyspy Kyun Myaw i codzienne życie toczące się na wodach jeziora
- Obserwacja celebracji na Jeziorze Inle, związanych z festiwalem w pagodzie Phaung Daw Oo – wspaniała lekcja birmańskiej kultury i religijności
- Ngapali – turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy… miejsce jeszcze nieskażone masową turystyką
Galeria
Lokalizacja
Uwagi
Kalkulację kosztów przygotowano dla grupy min. 10 osób płacących. Mniejsza ilość Uczestników spowoduje zmianę ceny. Rozliczenie ceny podanej w USD wg kursu sprzedaży USD – tabela ING Bank Śląski na dzień dokonania pełnej wpłaty. Kolejność zwiedzania może się zmienić – warunkują to przejazdy, lokalne święta, okoliczności obiektywne. Program może ulec też zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Cena biletów lotniczych na dzień 03.02.2016r. Linie lotnicze zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia ewentualnych opłat security tax; Q surcharge" (opłata wprowadzona przez linie lotnicze ze względu na wzrost cen paliwa lub zmiany kursów walut) oraz zmian w rozkładach przelotów. Ostateczna cena biletu obowiązuje z dnia jego wystawienia. Ceny biletów wstępu, opłat wylotowych oraz wizy wjazdowej wg taryf na dzień 03.02.2016r. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu, opłatach wylotowych oraz opłat za wizy wjazdowe.Warto sprawdzić

BIRMA NIEZNANA – wyprawa z dala od utartych szlaków…

LAOS – KAMBODŻA
