Wycieczki do Brazylii

Brazylia to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów Ameryki Południowej. To kraj słońca, niezwykłej przyrody i radosnych, życzliwych ludzi. Brazylia to Amazonia, Indianie, karnawał w Rio de Janeiro, czarny Salvador, capoeira, samba, piękne kobiety i życie w spowolnionym tempie. Jeżeli chcą Państwo poczuć gorący południowoamerykański klimat na własnej skórze, zapraszamy na wspólną ekscytującą wycieczkę do Brazylii. Wycieczki do Brazylii czekają!

Brazylia – wycieczka do stolicy karnawału

Rio de Janeiro to obowiązkowy przystanek wycieczki do Brazylii, szczególnie w okresie panującego tam karnawału. To miasto, które nigdy nie śpi, dlatego jest właściwym kierunkiem dla osób, które lubią nocny tryb życia i chcą poznać go od strony Brazylii.

W Rio przywita nas znany na całym świecie symbol tego miasta – 38-metrowy posąg Jezusa Chrystusa. Choć jest on rozpowszechniony w mediach, jego widok na żywo wzbudza dużo większe emocje, dlatego nie należy z niego łatwo rezygnować. Ponadto trzeba wiedzieć, że Rio de Janeiro jest miastem atrakcyjnie położonym pomiędzy Atlantykiem i zatoką Guanabara. Stąd tu obecność jednych z najpiękniejszych plaż w Południowej Ameryce, np. osławionej plaży Copacabana.

Foz do Iguazu i Amazonia

Dla wielu osób głównym powodem przemawiającym za podróżą do Brazylii jest niebywała przyroda. Z pewnością wyjątkową atrakcję pod tym względem stanowią imponujące wodospady w Foz do Iguazu i Amazonia.

Miasto Foz do Iguazu to idealne miejsce na odpoczynek po karnawałowym Rio de Janeiro. W tutejszym parku krajobrazowym znajdują się wodospady Iguazu – jeden z cudów natury, dla którego odwiedzają Brazylię miliony turystów. Podziwianie wodospadów jest głównym celem wycieczki, ale nasz pobyt w Foz do Iguazu nie kończy się na ich zobaczeniu. Miasto ma jeszcze sporo do zaoferowania, np. jedną z największych na świecie elektrowni wodnych.

Foz do Iguazu to prawdziwe dzieło techniki inżynieryjnej, które najlepiej zobaczyć nocą, gdy rozbłyska ferworem świateł. Zanim opuścimy Foz do Iguazu warto choć na moment wstąpić do świątyni Templo Budista. Przywita nas tam ponad 120 figur buddyjskich, każda o innym znaczeniu.

Spotkanie z dziką naturą

Po Foz do Iguazu czas na Amazonię, czyli największy las deszczowy na ziemi, który skrywa wiele tajemnic. Brazylia to zaledwie jedno z dziewięciu państw Ameryki Południowej, na terenie którego rozciągają się wielkie lasy amazońskie zajmujące obszar 5 mln km2. To ogromne królestwo dzikiej natury, w którym żyje niezliczona ilość gatunków zwierząt, w tym kajman czarny, anakonda, a nawet jedyny na świecie słodkowodny delfin, którego spotkać można w dorzeczu Amazonki.

Zapraszamy zatem do niezwykłej podróży z Łachmański Travel, która pozwoli poznać nie tylko metropolie i nadzwyczajne zjawiska przyrody w Brazylii, ale także bogatą historię oraz kulturę tego kraju.

Przepiękna Ameryka Południowa to kontynent wielu możliwości. Dlatego nie warto rezygnować z odkrywania go po zakończeniu wycieczki do Brazylii. Na klientów naszego Biura Podróży czekają wycieczki do Argentyny oraz innych krajów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i cennikiem.

Zapraszamy na nasze wycieczki do Ameryki Południowej!

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Wycieczka do Brazylii”


W imieniu uczestników wycieczki do Brazylii, bardzo dziękuję za program i jego realizację. Zwiedziliśmy wiele bardzo atrakcyjnych miejsc w różnych miejscach Brazylii. Na miejscu zawsze byli miejscowi przewodnicy i autokary. Żadnych opóźnień i problemów, perfekcyjna organizacja. Wysoki był standard hoteli i wyśmienite posiłki. Dzięki temu bardzo dobra była atmosfera wśród Uczestników podczas podróży i pobytu w tym kraju.

Z Poważaniem,

Eberhard.