Wycieczki do Indii

Indie południowe – wycieczka: Indie Południowe to uśmiech i gościnność ludzi, kilometry kanałów, przecinających tropikalną dżunglę, plantacje herbaty pokrywające wzgórza, a ponadto bóstwa wcielające się w ciała tancerzy, zapach kardamonu i masali… Indie południowe to praktycznie inne Indie, aniżeli te, których doświadczyć możemy na Północy. Wycieczki do Indii czekają!

Charakteryzują się znacznie słabszymi wpływami muzułmańskimi. ponadto inna jest kuchnia, inna mentalność ludzi, inne języki, którymi się posługują. W trakcie wycieczki, m.in., pospacerujemy uliczkami starego miasta portowego, Koczinu, będącego znanym ośrodkiem handlu przyprawami, a w Madurai i Kanchipuram zobaczymy najważniejsze sanktuaria pielgrzymkowe Południa. Będzie także okazja do odpoczynku na plaży w Kovalam, gdzie spełnione są wszystkie warunki wymarzonego urlopu.

Theyyam to festiwal oparty na ceremonii społeczno-religijnej, która obejmuje kolorowy rytualny taniec. Wśród niecodziennych indyjskich festiwali, ceremonia ta jest najbardziej spektakularnym rytuałem poświęconym bogini Kali. Wcześniej tylko bramini (kapłani najwyższej kasty) mogli uczestniczyć w festiwalu. Od niedawna Festiwal Theyyam, dzięki zanikającej powoli kastowości, jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Theyyam to trwająca od ponad 800 lat celebracja boskości i oddania. To niekończący się pokaz tańca, dramatu, muzyki i pantomimy. Uczestnicy spektaklu mają na sobie ciężki makijaż, ogromne maski i ekstrawaganckie kostiumy, dzięki czemu zyskują spektakularny wygląd. Mężczyźni reprezentujący boginie lub kobiece postaci mityczne noszą drewniane piersi ozdobione ornamentami i wysadzane klejnotami. Ponadto uważa się, że podczas festiwalu śmiertelne ciała aktorów stają się jednością z nieśmiertelnymi duchami i mitycznymi postaciami. Theyyam to wyjątkowe połączenie muzyki tanecznej i kultury plemiennej. 

Ponadto więcej zdjęć z naszej wycieczki do Indii znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

Indie południowe – wycieczka to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!! 

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

 

„”INDIE POŁUDNIOWE – perfekcyjna organizacja””


Bardzo dziękuję za perfekcyjną organizację wyjazdu do Indii Południowych.
Szczególne podziękowania kieruje również do pilotów Filipa i Lukasa.

Sabina / Indie Południowe  (styczeń 2020)