Wycieczki do Maroka: Maroko jest żywą i wielobarwną mozaiką orientalnej kultury. Stanowi połączenie nowoczesności z zabytkowymi pałacami, medynami i meczetami. Kraj o niezwykłej historii, barwnej tradycji i wyśmienitej kuchni. Oferuje wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże na wybrzeżu Atlantyckim, olśniewającą architekturę i gorące piaski Sahary.

Maroko to także: herbata z miętą, henna, orientalne zapachy, kolory i ornamentacje, biżuteria, muzyka i wielbłądy. Na północy kraju dominuje ludność arabska. Południe to Berberowie – najdawniejsi mieszkańcy Maroka. Kultywują swoje zwyczaje, miejscowe dialekty i odrębną architekturę (kazby, komunalne spichlerze – agadiry, gliniane domy przylegające do zboczy). Berberyjki nie zasłaniają twarzy, a przed złem chronią je amulety i bransolety…

Święto Róż wieńczy okres zbiorów płatków róż. Ma miejsce w miejscowości El Kalaa M’Gounna, która jest praktycznie jedyną osadą w regionie, zwanym Doliną Róż. W regionie tym tradycyjnie od pokoleń uprawia się szczególnie cenione odmiany róż: stulistną i damasceńską.

Z płatków tych róż wytwarza się dwa zasadnicze produkty: wodę różaną i olejek różany. Mają one szczególne znaczenie w marokańskiej kulturze. W czasie festiwalu ulice usłane są płatkami róż, przejeżdżają nimi kolorowe wozy, pomalowane w tradycyjne wzory, dookoła rozlega się muzyka – Marokańczycy tańczą i śpiewają, panuje radosna atmosfera.

Zapraszamy na Nasze wycieczki do Maroka!

Więcej Naszych wycieczek do Afryki znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Nasza podróż była niezwykła – Maroko: wyprawa pełna orientu na Festiwal Róż”


Chciałabym w imieniu własnym i Krzysztofa podziękować za wyprawę do Maroka. Wszystko, co przygotowała Pana Firma spełniło nasze oczekiwania i dostarczyło nam fantastycznych wrażeń. Bardzo interesująca trasa, logistyka podróży, czarowne riady, kompetentny kierowca i super profesjonalna Pilotka – Natalia sprawiły, że nasza podróż była niezwykła. Nawet zaskakująca w tym okresie marokańska pogoda sprzyjała temu przedsięwzięciu – myślę, że trudno byłoby zrealizować tak bogaty program w trzydziestostopniowym upale (doświadczamy tego teraz w kraju :)).
Nie mogę nie wspomnieć o uczestnikach wyprawy. Życzę każdemu podróżowania w takim gronie !!!

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara / Grupa Maroko 2018 – Festiwal Róż