Wycieczki do Petersburga

Wycieczki do Petersburga to okazja do poznania innej kultury, która mimo dzielących nasz kraj z Rosją ogromnych odległości jest zadziwiająco bliska polskiej. Szczególnie widać to w jednym z najbardziej europejskich miast tego państwa i jego dawnej stolicy. Co można zatem powiedzieć o samym Sankt Petersburgu?

Miasto położone nad rzeką Newą, którą spina ponad 700 mostów, nazywane jest często „Wenecją Północy”. Petersburg z pewnością do dziś zachwyca swoimi neoklasycystycznymi i barokowymi budowlami. To tutaj znajduje się okazały Pałac Zimowy, rezydencja carów, w której mieści się Ermitaż, czyli muzeum z olśniewającą kolekcją malarstwa. Chociaż to nie wszystko, co można powiedzieć i zobaczyć w tej wielkiej aglomeracji. Z pewnością nawet dla tych kilku widoków oraz miejsc warto wybrać się na wycieczkę do Sankt Petersburga.

Rosja

Rosja to jeden z największych krajów świata – oferuje bezkresne równiny, wielkie rzeki, ogromne bogactwa naturalne i niezliczone zabytki. W Rosji z pewnością można „zatonąć” w 10-milionowej metropolii lub udać się w regiony, w których przez dwa tygodnie trudno jest spotkać człowieka…

W Rosji znajdziemy dymiące kominy miast przemysłowych, monumentalne znaki czasów sowieckich, dziką przyrodę, zabytki architektury z listy UNESCO i wiele innych osobliwości. Ponadto zauważalny jest tutaj kontrast w postaci niezliczonych, lśniących kopuł cerkwi, na tle socrealistycznej architektury.

Więcej zdjęć z naszej wycieczki do Rosji znajdą Państwo w naszej fotorelacji. Zapraszamy!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Dziękujemy za wycieczkę do Petersburga”


Witamy,

Bardzo serdecznie chciałybyśmy podziękować za dobrze zorganizowaną wycieczkę do Petersburga. Nasze zadowolenie wzbudziła przede wszystkim rosyjska przewodniczka Pani Halina. Jesteśmy pod wrażeniem Jej wiedzy i pogody ducha. Uważamy, że program był dobrze zaplanowany, a pilot – Pani Irena spełniła swoje obowiązki należycie.
Jednocześnie chciałybyśmy prosić o przesłanie katalogu Pańskiego biura.

Z wyrazami szacunku,

Wanda i Dorota.