USA – wycieczka przez Południowe Stany
Los Angeles, Huston, Nowy Orelanv i Austin

Wycieczki do Teksasu
Przez Florydę i Teksas – daj się zachwycić fascynującym krajem jakim jest USA!
USA to kraj wszelkich narodowości, ras i stylów życia, są także krajem pełnym szokujących zasad i przeciwieństw. Podróżowanie po Stanach Zjednoczonych jest bardzo ciekawe, a turyści przyjeżdżają tutaj przede wszystkim z dwóch podstawowych powodów: aby zobaczyć amerykańskie metropolie i przepiękną przyrodę. Z pewnością wycieczki do Teksasu to propozycja dla wszystkich szukających niezapomnianej przygody!
Więcej Naszych wycieczek do USA znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!
Program
Dzień 1 Warszawa – Los Angeles – San Bernardino
Wylot z Polski, przelot do Los Angeles. Po przylocie przejazd w kierunku San Bernardino. Zakwaterowanie. Nocleg w rejonie San Bernardino. Trasa ok. 192 km.
Dzień 2 Park Narodowy Drzew Jozuego – Salton Sea – El Centro
Wizyta w Parku Narodowym Drzew Jozuego, którego nazwa wywodzi się od charakterystycznych Joshua Tree występujących powszechnie na jego terenie. Spacer po depresji (71,3 m. poniżej poziomu morza) słonego, endoreicznego, sztucznie stworzonego Salton Sea (Jezioro Słone/Morze), którego zasolenie wynosi 54 g/L. Temperatura wody w jeziorze drastycznie zmienia się podczas roku, od 10 °C w zimie do temperatury 35 °C w lecie. Jezioro zamieszkuje około 400 gatunków ptaków. Nocleg w rejonie El Centro. Trasa ok. 400 km.
Dzień 3 Yuma – Sonora Desert National Monument – Tuscon
Przejazd do Yumy, małego miasteczka położonego przy samej granicy z Meksykiem. Zwiedzimy tutaj słynne więzienie o najostrzejszym rygorze, które funkcjonowało w latach 1876 – 1909. Przejazd przez Sonora Desert National Monument, pustynię o powierzchni 311 tys. km² zajmującą południowo-zachodnią część Arizony i południowo-wschodnią Kalifornię oraz część meksykańskich stanów: Baja California i Sonora. Pustynia Sonora stanowi też część linii brzegowej Zatoki Kalifornijskiej. Przejazd w kierunku Tuscon. Trasa ok. 480 km.
Dzień 4 Kitt Peak – Arizona Sonora – Park Narodowy Saguaro – Tombstone – Deming
Wizyta w Muzeum Pustyni Arizona-Sonora oraz w Narodowym Obserwatorium Astronomicznym na szczycie Kitt. Przejazd do Parku Narodowego Saguaro, słynącego z „kaktusowego lasu”. Tego dnia odkryjemy także Tombstone będące “prawdziwym” miasteczkiem z Dzikiego Zachodu, gdzie czas się zatrzymał w miejscu. Jak na westernach, tak i dzisiaj można się przejść podcieniami ulic, patrząc na przejeżdżający dyliżans . Nocleg w rejonie Deming. Trasa ok. 500 km.
Dzień 5 El Paso – Park Narodowy Jaskiń Carlsbad – Park Narodowy Guadelupe Mountains
Przejazd przez El Paso i wizyta w Parku Narodowym Jaskiń Carlsbad położonym na terenie gór Guadalupe. Główną atrakcją Parku jest jaskinia Carlsbad, której historia rozpoczyna się 250 mln lat temu, w okresie permu. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Guadelupe Mountains. Pomysł założenia parku narodowego pojawił się już w 1923 roku, jednak do jego powstania nie doszłoby gdyby nie działalność Wallace’a Pratta’a. Był on uznanym geologiem, jednym z badaczy i odkrywców Gór Guadelupe. Wykupił ziemie w McKittrick, wybudował dwa domy (żeby dzieci miały gdzie spędzać wakacje) a resztę odstąpił powstającemu parkowi. Pozostałe tereny dokupił rząd i po pełnej legislacji, w 1972 roku park został oficjalnie otwarty w obecnych granicach. Góry Guadalupe piętrzą się między spękanymi nizinami południowego Nowego Meksyku a rozległą pustynią Chiuhuahua (na granicy Nowego Meksyku z Teksasem). Nocleg w rejonie Orla. Trasa ok. 485 km.
Dzień 6 Park Narodowy Big Bend – Kanion Santa Elena
Wizyta w Parku Narodowym Big Bend (UNESCO), który w całości znajduje się na pustyni Chihuahua. Park jest ceniony ze względu na swe unikatowe walory geologiczne, zróżnicowaną roślinność pustynną oraz bogatą faunę. W parku jest więcej gatunków ptaków, nietoperzy i kaktusów niż w jakimkolwiek innym parku w Stanach Zjednoczonych. W programie m.in. spektakularny Kanion Santa Elena oraz – Rio Grande (punkt widokowy). Trasa ok. 530 km.
Dzień 7 San Antonio
Przejazd do bajkowego miasta San Antonio. Popołudnie spędzimy na uroczej trasie spacerowej River Walk. Wizyta w założonej XVIII wieku przez hiszpańskim misjonarzy twierdz Alamo, która służyła ewangelizacji Indian. Na koniec dnia wizyta na bazarze El Mercado, na którym znajdziemy typowo meksykańskie pamiątki. Trasa ok. 530 km.
Dzień 8 San Antonio – Hamilton Pool – Duchman Family Winery – Austin
Wizyta w winnicy Duchman Family Winery, gdzie poczujemy się jak w sercu prawdziwej Toskanii oraz wizyta nad jeziorem Hamilton Pool. Następnie przejazd do Austin – stolicy Teksasu. Podczas pobytu w mieście spróbujemy słynnego barbecue, odwiedzimy Texas State Capitol, przejdziemy się słynnym mostem Pennybacker i udamy się nad bajkowo położone wzgórze Mount Bonnell. Trasa ok. 190 km.
Dzień 9 Austin – Jezioro Somerville – Houston – George Ranch Historical Park
Przejazd do Huston – największego miasta w Teksasie. Po drodze zatrzymamy się nad bajkowym jeziorem Somerville. Wizyta w Johnson NASA Space Center oraz w Muzeum Nauki w Houston, które jest jednym z najlepszych miejsc popularyzujących dorobek naukowy ludzkości w USA. Po południu wizyta na ranchu George Ranch Historical Park. Możliwość wzięcia udziału w lekcjach jazdy konnej, zaganiania bydła czy typowych tańców. Trasa ok. 270 km.
Dzień 10 Nowy Orlean
Przejazd do Nowego Orleanu. Tego dnia czeka nas wspaniała atrakcja – rejs łodzią po delcie Mississippi, królowej amerykańskich rzek. Podczas rejsu przyglądać się będziemy z bliska niepowtarzalnej faunie i florze rozlewisk delty, zobaczymy majestatyczne drzewa z rodziny cyprysów porośnięte „brodami czarowników”, aligatory i egzotyczne ptaki typowe dla stref klimatu podzwrotnikowego. Trasa ok. 550 km.
Dzień 11 Nowy Orlean
Zwiedzanie Nowego Orleanu, o którym mówi się „amerykańskie miasto z europejską duszą i kreolską kuchnią”. Miasto założone w 1718r. przez Francuzów wciąż posiada europejski urok i charakter. Wizyta w Dzielnicy Francuskiej, najstarszej i najbardziej urokliwej dzielnicy miasta, której murowane kamieniczki, metalowe balustrady i kolorowe budynki nadają niepowtarzalny charakter. Historia Nowego Orleanu wiąże się z historią jazzu. Niegdyś miasto portowe było centrum handlu niewolnikami, jednak kolorowi przybysze nie oddali w niewolę swojej tradycji i kultury. Każdej niedzieli położony w centrum Plac Congo przywdziewał czarne barwy, a regularnym spotkaniom niewolników towarzyszyły taniec, śpiew i muzyka. Z Nowym Orleanem związany jest też Mardi Gras – jedyny w swoim rodzaju festiwal karnawałowy, którego bogatą tradycję będziemy mogli podziwiać w Mardi Gras World. Zwiedzimy również położoną nad Mississippi Plantację Dębowej Alei, gdzie przeniesiemy się w świat znany z „Korzeni” i „Chaty Wuja Toma”.
Dzień 12 St. Augustine
Przejazd do St. Augustine, założonego w 1565r., będącego najstarszą europejską osadą w kontynentalnej części USA, która przez 235 lat była polityczną i militarną stolicą hiszpańskiej prowincji Floryda. Juan Ponce de Leon odkrył ten region w swoich poszukiwaniach legendarnej „studni młodości”. W świat historii i klimatu romantycznego miasta przenosi wiele atrakcji: między innymi najstarszy dom w Stanach Zjednoczonych i XVII – wieczny murowany fort Castillo de San Marcos, który jest najstarszą taką budowlą w USA. Trasa ok. 900 km
Dzień 13 Orlando
Wizyta w Orlando znanym ze swoich parków rozrywki (najbardziej znane to Disney World, Sea World). Czasem nazywa się to miasto super-stolicą światowej turystyki. Doskonały klimat Orlando praktycznie o każdej porze roku i wiele atrakcji skupionych w jednym miejscu sprawiają, że tego miejsca nie można pominąć. Trasa ok. 170 km.
Dzień 14 Przylądek Canaveral
Przejazd na Przylądek Canaveral i odkrywanie fascynującego świata kosmicznych podróży. Cape Canaveral i centrum kosmiczne Kenediego są rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych. Wycieczka po instytucie badań NASA wprowadzi nas w osiągnięcia programu kosmicznego i zapewne obudzi zainteresowanie kosmosem. Po południu przejazd w kierunku Miami. Trasa ok. 470 km.
Dzień 15 Key West
Przejazd najpiękniejsza drogą w USA, słynną „jedynką”, poprowadzoną tutaj pomiędzy Atlantykiem a Zatoką Meksykańską przez 48 wysp i mostów do najdalej na południe wysuniętego miasta Ameryki – Key West. Zobaczymy Fort Zachary Taylor, następnie odpoczynek na plaży. Fakultatywnie – dla chętnych zwiedzanie domu Hemingwaya ok. 13 USD. Trasa ok. 450 km.
Dzień 16 Park Narodowy Everglades
Przejazd do Parku Narodowego Everglades – królestwa krwiożerczego aligatora i wielu jadowitych stworzeń, a przede wszystkim krainy dzikiego ptactwa. Dla chętnych – fakultatywnie wyprawa po bagnach Everglades na pokładzie tzw. air boat – płaskodennej łodzi napędzanej lotniczym śmigłem ok. 50 USD (1.godzina). Trasa ok. 150 km.
Dzień 17 Miami
Przejazd do Miami. Odpoczynek w Miami Beach, najpopularniejszej dzielnicy miasta. W ostatnich latach, wielomilionowe inwestycje związane z remontem budynków i plaż, przekształciły ten rejon w czołowy przykład odnowy miejskiej. Wyposażone przez naturę w lazurową wodę, niegdyś białe plaże poddano „operacji plastycznej”, która przywróciła im tropikalne piękno. Czas wolny. Chętni mogą wypocząć na plaży lub pospacerować słynną Ocean Drive wzdłuż dzielnicy Art Deco. Trasa ok. 100 km.
Dzień 18 Miami
Czas wolny na zakupy lub indywidualną eksplorację miasta. Przejazd na lotnisko, odlot do Europy.
Dzień 19 Warszawa
Przylot do Warszawy.
Informacje
Stany Zjednoczone Ameryki(USA)
Terminy i ceny
niestety, aktualnie ta oferta nie jest w sprzedaży
aktualna oferta -> KLIKNIJ TUTAJ!
Cena obejmuje
- bilet lotniczy na trasie Warszawa / Los Angeles, Miami / Warszawa,
- opłaty lotniskowe i podatki graniczne do w/w przelotów,
- noclegi w hotelach i motelach - pokoje 2-osobowe z łazienkami (dopłata do pokoju 1-osobowego 800 USD),
- przejazdy minivanem lub vanem (w zależności od ilości osób) podczas realizacji całego programu,
- opłaty drogowe i parkingowe oraz koszty paliwa,
- opiekę pilota / tłumacza / kierowcy z j.polskim na całej trasie,
- wymagane opłaty i podatki rządowe w Stanach Zjednoczonych,
- ubezpieczenie KL 200 000 EUR (w tym choroby przewlekłe), NNW 100 000 zł i bagaż 2 000 zł
Cena nie obejmuje
- wydatków osobistych,
- upominków i pamiątek,
- programu fakultatywnego,
- biletów wstępu ok. 200 USD,
- posiłków i napojów (ok. 25 – 35 USD/dzień),
- elektronicznej rejestracji ESTA - 14 USD
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł/os.
Wizy
USA – Od 11 listopada 2019 r. Polska jest członkiem Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program – VWP). W związku z tym osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni nie muszą mieć wizy amerykańskiej. Muszą się jednak zarejestrować w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization – ESTA) i uzyskać akceptację wniosku.
Atrakcje
Galeria
Lokalizacja
Uwagi
Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu. W przypadku nie otrzymania wizy, otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.Warto sprawdzić

USA: ALASKA – KANADA ZACHODNIA: Niedźwiedzie Grizzly, łosie i łososie

USA: Najpiękniejsze miejsca Zachodnich Stanów
