Święto Shoton jest jednym z największych w Tybecie. W języku tybetańskim „Shoton” oznacza: „mieć jogurt” lub „spożywać jedzenie”. Prapoczątki tego święta odwołują się do czasów, gdy codzienne jedzenie nie było wcale oczywistością. Wycieczka do Tybetu pozwoli Ci zrozumieć sens oraz głębię tamtejszej kultury i tradycji.

Centralnym miejscem obchodów festiwalu jest Norbulingka, w zachodnim skraju Lhasy. Tam, gdzie kiedyś była letnia rezydencja Dalajlamy. Za początek święta przyjęło się uważać rozwinięcie obrazu Buddy (thangka). Ceremonia ta ma miejsce u stóp klasztoru Drepung i jest niezwykła. 500 m² obrazu (na 598 m² stoku) ukazuje się stopniowo, gdy obraz jest rozwijany na wzgórzu z tyłu klasztoru. Ceremonia nazywa się „Budda w słońcu”.

Wycieczka do Tybetu, na którą Cię zabierzemy, przewiduje nie tylko uczestnictwo w święcie. Zwiedzanie zabytków, podziwianie skarbów przyrody… podobnie jak podczas innych wypraw do Azji, również tutaj chcemy przybliżyć Ci lokalne zwyczaje, krajobrazy oraz życie codzienne. Sprawdź też wycieczki do Bhutanu, Birmy czy Chin. Wszystkie cieszą się dużą popularnością wśród ciekawych świata globtroterów.