Wycieczki na Alaske

Alaska jest największym stanem w Ameryce, a jednocześnie jednym z najbardziej dzikich regionów świata. Surowy klimat nie zaprasza turystów, którzy lubią wygrzewać się na rajskich plażach i moczyć nogi w ciepłej wodzie. A jednak są i tacy, którzy chcą przeżyć tę niezwykłą przygodę i wyruszyć z nami w podróż po Alasce. Podobnie jak wycieczki do innych stanów USA, również ta wyprawa jest propozycją dla prawdziwych globtroterów, którzy są ciekawi świata. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wycieczki na Alaske!
Prosimy pamiętać, że wycieczka na Alaskę jest nadzwyczajną przygodą. Robi wrażenie nawet na tych podróżnikach, którzy uważają, że widzieli już wszystko. Lodowce, wodospady, góry i bliskość dzikiej przyrody w tym surowym, ale jakże pięknym klimacie, powodują wrażenia, które na zawsze pozostają w pamięci.

Wycieczki na Alaskę oraz do Kanady Zachodniej to prawdziwa gratka dla miłośników dzikiej przyrody i krajobrazów nieskażonych działalnością człowieka. Plan wycieczki na Alaskę uwzględnia wszystkie najbardziej charakterystyczne atrakcje tego miejsca, łącznie z Parkiem Narodowym Katmai.

Największe atrakcje Alaski

Na teren parku można się dostać wyłącznie drogą powietrzną, za pomocą „air taxi”. Wyprawa jest zatem trudna i kosztowna, jednak na miejscu czeka nagroda. Park Katmai szczyci się występowaniem jednej z największych populacji niedźwiedzia grizzly (ok. 2000 osobników). Niedźwiedzie mają tam istny raj, można je obserwować z poziomu platform obserwacyjnych. Ponadto główną atrakcję tego etapu wycieczki na Alaskę stanowią momenty polowania niedźwiedzi na łososie, które płyną w górę rzek i rwących potoków, by odbyć tarło. Natrafiając na przeszkody, łososie niejednokrotnie zmuszone są wyskakiwać ponad powierzchnię wody. Dla niedźwiedzi grizzly to doskonała okazja, by zaspokoić głód. Dużą atrakcją Parku Katmai jest również Dolina 10. Tysięcy Dymów, powstała po ogromnej erupcji wulkanu Novarupta w czerwcu 1912 r.

Zobacz więcej naszych wycieczek do Ameryki Północnej. Zapraszamy!