Wycieczka na Filipiny to okazja do obejrzenia cudownych krajobrazów i poznania uśmiechniętych, szczęśliwych tubylców. Filipiny to drugie pod względem wielkości państwo wyspiarskie, położone na uboczu, niedaleko od głównych szlaków turystycznych Azji Południowo-Wschodniej. Filipiny zachwycają wspaniałymi krajobrazami, pięknymi, piaszczystymi plażami oraz ciekawą mieszanką kulturową.

Wycieczka na Filipiny – poznaj historię regionu

Mieszkańcy Filipin są przyjaźnie nastawieni, a wspaniała kuchnia, obfitująca w wyborne owoce morza, przyciąga tu coraz większe rzesze miłośników egzotycznej kuchni i pięknych widoków. Kraj składa się z 11 dużych wysp i 7096 mniejszych wysepek oblanych wodami Oceanu Spokojnego i Morza Południowochińskiego. Wyspy filipińskie zasiedlane były od VII w. p.n.e. przez ludność przybyłą z Indochin, południowych Chin oraz wysp Archipelagu Malajskiego. Odkryte zostały przez Ferdynanda Magellana w 1521 r. i nazwane przez niego Wyspami św. Łazarza. W 1542 roku rozpoczęła się hiszpańska kolonizacja i wówczas nadano im imię Filipiny na cześć króla Filipa II. Hiszpanie panowali na wyspach ponad 330 lat. W 1898 r. Filipiny znalazły się pod panowaniem Stanów Zjednoczonych i dopiero w 1946 r. stały się niezależną republiką.

Co warto zobaczyć na Filipinach?

Wycieczka na Filipiny zaczyna się od zwiedzania Manili – stolicy kraju. To miasto pełne szalonych kontrastów, słynące z wielkich korków nawet w środku nocy. To właśnie tam biedne slumsy sąsiadują z centrami biznesowymi. Manila od wielu lat kusi turystów tymi opozycjami i kontrowersjami. Wycieczka na Filipiny to najlepsza okazja, by samemu zweryfikować pewne stereotypy krążące wokół stolicy azjatyckiego kraju. Wystarczy jeden dzień w Manili, by zakochać się w egzotycznych smakach tutejszej kuchni, słynącej z mango, sprzedawanego w każdej możliwej formie.

Spędzając dzień w Manili, trudno uwierzyć, że stolica kiedyś funkcjonowała jedynie jako niewielki obszar zamkniętymi wielkimi murami obronnymi. Wycieczka na Filipiny pozwoli zobaczyć, jak byłe hiszpańskie fortyfikacje zamieniły się w nowoczesną, tętniącą życiem, metropolię. Najsłynniejsze zabytki miasta znajdują się w pięknej dzielnicy Intramuros – to właśnie tam można zwiedzić Fort Santiago, katedrę, barokowy kościół czy kolonialne budynki. Aż do dziś w Manili funkcjonują kalesy, czyli turystyczne zaprzęgi konne.