6 dni POLSKA
POLSKA: Skarby Podkarpacia

Wycieczki w Bieszczady

Szlak Ikon w Dolinie Sanu

Wycieczki w Bieszczady

Bajkowe Podkarpacie

Ktokolwiek przybywa w te strony, w Bieszczady czy Beskid Niski spotyka na drodze swoich wędrówek liczne cerkwie. Cerkwie doskonale wkomponowane w górski pejzaż. Niegdyś było ich o wiele więcej. Obecnie – te które przetrwały – świadczą o kunszcie i kulturze dawnych mieszkańców tych gór. Cerkwie te są również symbolami architektonicznymi kościoła grecko-katolickiego i prawosławnego Ziemi Sanockiej. Zapraszamy w krainę o nieskażonej przyrodzie, w jeden z najbardziej dziewiczych zakątków Polski! Nasze wycieczki w Bieszczady czekają!

Podczas tej wyjątkowej podróży poznacie Państwo również Lesko – należące niegdyś do Kmitów, Stadnickich, Ossolińskich, Mniszchów i Krasickich, Przemyśl – leżący na pograniczu trzech krain: Niziny Sandomierskiej, Pogórza Karpackiego i Przedgórza Karpat Wschodnich oraz mający niezwykłą historię i posiadający wspaniałe zabytki, Krasiczyn – ze wspaniałym zamkiem Sapiehów, Leżajsk – określany często jako miejsce podwójnie święte, gdyż z jednej strony znajduje się tu klasztor Ojców Bernardynów z cudownym obrazem Matki Boskiej Leżajskiej, cel wielu pielgrzymek, z drugiej ohel żydowskiego cadyka, ściągający dziś przedstawicieli religii mojżeszowej z całego świata oraz Łańcut z pałacem należącym do nielicznych w środkowej Europie rezydencji magnackich, które przetrwały. Wspaniała budowla w stylu neobaroku francuskiego mieści wnętrza rokokowe i klasycystyczne. Znajdziemy tu również wnętrza XIX-wieczne z autentyczną dekoracją malarską i rzeźbiarską oraz bogatym wyposażeniem.

Ponadto amatorom podróżowania po Europie oferujemy również inne wycieczki do Europy Islandia czy Norwegia są równie pasjonujące. Zorganizuj swoje wakacje z Łachmański Travel i odkrywaj skarby naszego kontynentu.

Zbiórka o godz. 05.45 w Warszawie. Odjazd o godz. 06.00, po drodze krótkie postoje. Tego dnia zwiedzimy ruiny średniowiecznego Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Przejazd do Krosna, spacer po zabytkowym rynku, przerwa na lunch. Następnie wizyta w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Tego dnia zobaczymy również Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie (UNESCO). Po południu przyjazd do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu wycieczka trasą: „Szlak Ikon w Dolinie Sanu”. Dolina Sanu to malownicze meandry rzeki, która na tym odcinku oddziela strome, zalesione zbocza Gór Słonych i Pogórza Przemyskiego od nieco łagodniejszych wzgórz Pogórza Dynowskiego. W programie: Muzeum Ikon w Sanoku mieszczące się w sanockim zamku, katedra – prawosławna cerkiew p.w. Św. Trójcy, skansen prezentujący obiekty architektury drewnianej z terenu Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórzy, Olchowice – dawna cerkiew parafialna z 1844r., Czerteż z drewnianą cerkwią grecko-katolicką wzniesioną w 1742 r., Międzybrodzie – dawna cerkiew parafialna grecko-katolicka pw. Trójcy Św., Tyrawa Solna z drewnianą cerkwią zbudowaną w 1837r., zabudowania wokół rynku w Mrzygłodzie, cerkiew grecko-katolicka pw. Soboru NMP w Hłomczy, drewniana cerkiew z 1743 r. w Łodzinie, najstarsza, drewniana cerkiew w Polsce w Uluczy, zbudowana w 1510 r., Dobra Szlachecka z cerkwią drewnianą z 1879r., Siemuszowa – dawna, drewniana cerkiew grecko-katolicka, pochodząca z 1858r. parafialna cerkiew grecko-katolicka pw. Św. Paraskewii. Powrót do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu wycieczka trasą: „Szlakiem Ikon w Dolinie Osławy”. W programie: Zagórz z drewnianą cerkwią grecko-katolicką z 1836r., Morochów – cerkiew grecko-katolicka z 1837r., murowana cerkiew w Mokrem, drewniana cerkiew p.w. Zaśnięcia Matki Bożej w Szczawnie, drewniana cerkiew grecko-katolicka w typie wschodnio-łemkowskim-osławickim w Rzepedzi, cerkiew turzańska, klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy, w którym był internowany kardynał Wyszyński oraz dwie wspaniałe cerkwie komańczańskie. Po południu zwiedzimy również ruiny średniowiecznego Zamku Sobień oraz zobaczymy ciekawą formację skalną Kamień Leski.
Po śniadaniu przejazd trasą widokową przez Góry Słonne do Przemyśla, malowniczo położonego miasta nad Sanem, wczesnośredniowiecznego grodu chodzącego w skład Grodów Czerwieńskich, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się już w 981r. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: kamienice wokół rynku zbudowane na przełomie XVI i XVII w., późnobarokowy kościół Franciszkanów, XVII-wieczny kościół Jezuitów, gotycka katedra zbudowana w l. 1460-1571, siedziba biskupów przemyskich, zamek, kościół i klasztor Bernardynek założony w 1616r. Po południu przejazd do Krasiczyna i zwiedzanie zamku będącego niegdyś siedzibą rodów Krasińskich i Sapiehów. Powrót do hotelu i nocleg.
Przejazd najciekawszymi fragmentami Dużej i Małej Pętli Bieszczadzkiej. Wizyta na punkcie widokowym w Polańczyku oraz nad Jeziorem Solińskim i zwiedzanie zapory wodnej na Solinie. Następnie wizyta w drewnianej Cerkwi św. Michała Archanioła w Smolniku (UNESCO). Po południu wizyta w zagrodzie Żubrów w Muczne. Tego dnia zobaczymy także Cerkiew św. Paraskewy w Górzance.
Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Łańcuta i zwiedzanie barokowego pałacu z doskonale zachowanymi wnętrzami, parku, oranżerii oraz Muzeum Powozów. Następnie przejazd do Leżajska – miasteczka, które powstało w XIII wieku a prawa miejskie uzyskało z nadania Władysława Jagiełły w 1397r. Zwiedzanie klasztoru Bernardynów z późnorenesansowym kościołem zbudowanym w l. 1618-28, gdzie znajdują się wspaniałe, cenne, barokowe organy, jeden z najwspanialszych tego rodzaju zabytków w Polsce. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.
UWAGA - Kalkulacja dla grupy 08 osób płacących. Mniejsza ilość osób spowoduje zmianę ceny. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Ostateczna cena biletu lotniczego z dnia wystawienia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu.