Wyprawa do Szkocji

Szkocja jest jednym z czterech części składowych Zjednoczonego Królestwa dlatego określana jest najczęściej jako kraina zamków, whisky i golfa. Szkocja owiana jest aurą tajemniczości ponieważ to ojczyzna słynnego potwora z Loch Ness. Wycieczka do Szkocji, które organizujemy, w swoim programie uwzględniają te największe atrakcje. Po pierwsze Szkocja kojarzy się z dudziarzami, ubranymi w narodowy kilt, owczarkiem szkockim collie i narodową potrawą – haggis.
Po drugie oferuje malownicze, często wręcz bajkowe, bardzo urozmaicone krajobrazy, otwartą przestrzeń, otulone śniegiem szczyty górskie, wszechobecne lochy, zielone doliny, urokliwe wrzosowiska… To dość surowa, ale z pewnością bardzo piękna kraina, którą poznasz bliżej, wybierając się na fascynującą wycieczkę do Szkocji. Wyprawa do Szkocji czeka!

Hebrydy to archipelag ok. 500 wysp na Oceanie Atlantyckim, wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Szkocji.  Pierwsze ślady wskazują, że ludzie byli już tutaj około 8500–8250 r. p.n.e. Hebrydy dzielą się na Hebrydy Zewnętrzne tj. Lewis and Harris, North Uist, South Uist czy St Kilda i Hebrydy Wewnętrzne tj. wyspy Skye, Mull, Iona, Islay czy Jura. Na Hebrydach Zewnętrznych mieszka ok. 8 tys. ludzi. To kraina bajkowych widoków, bezludnych plaż i owiec.Do Hebrydów Wewnętrznych należy popularna wyspa Skye, ale warto odwiedzić też pozostałe wyspy archipelagu takie jak wyspa Mull czy Iona.

Amatorom podróżowania po Europie oferujemy również inne wycieczki do Europy: Islandia czy Norwegia są równie pasjonujące. Zorganizuj swoje wakacje z Łachmański Travel i odkrywaj skarby naszego kontynentu.

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Zarówno program jak i organizacja na miejscu 1. klasa”


Wszystko zorganizowane na najwyższym poziomie, noclegi w hotelach 3*, śniadania w cenie. Świetny pilot kierowca (ogromna wiedza, człowiek północy!), plus za dodatkowe atrakcje nie wymienione w programie.
Łachmański Travel organizuje wyprawy w małych grupach +/- 8 osób co bardzo usprawnia zwiedzanie, postoje na toaletę itd. Zdecydowanie polecam. Wszystko dopięte na ostatni guzik.

Pozdrawiam,

Maria.