Zorza polarna wycieczka

NORWEGIA: rejs statkiem do Kirkenes i nocleg w lodowym hotelu

ZORZA POLARNA, PSIE ZAPRZĘGI, SKUTERY ŚNIEŻNE

Wycieczka do Norwegii: Wyrusz w niezapomnianą wyprawę do krainy fiordów i zorzy polarnej! Wybierz się na safari w zaprzęgach psów husky i spróbuj dogonić zorzę! Zorza polarna wycieczka czeka!

Wielu z nas chciałoby ujrzeć na własne oczy jedno z najbardziej zadziwiających zjawisk naturalnych: zorzę polarną i w związku z tym pragnie wyruszyć na północ Norwegii. Z pewnością magiczny, świetlny spektakl, pojawiający się na niebie w postaci różnobarwnej łuny, zapiera dech w piersiach wszystkim turystom. Ponadto widok zmieniającej barwy zorzy polarnej, która może być purpurowa, biała, ciemnoniebieska, zielona, żółta lub pomarańczowa, zapada w pamięć na zawsze. Transformacji ulega ponadto nie tylko barwa, lecz także kształt zorzy, która raz potrafi przyjąć formę delikatnej poświaty, innym razem bardzo intensywnie przemieszcza się po niebie. Zachwyć się urokiem natury: wyprawa w poszukiwaniu zorzy polarnej może być początkiem wielkiej przygody z podróżami w najpiękniejsze rejony świata!

Tromso – Kirkenes: rejs statkiem MS Polarlys

MS Polarlys to statek pasażerski o wysokim standardzie. Zabiera on na swój pokład do 600 pasażerów. Statek został w pełni odnowiony w 2016 roku. Na pokładzie statku do dyspozycji gości: panoramiczny salon, kawiarnie, restauracje, sklep, sala wykładowa, bar, sauna, jacuzzi i sala fitness.

Wszystkie kajuty na statku wyposażone są w radio, telefon, biurko i produkty do kąpieli.
Ponadto restauracja statku szczyci się autentycznymi norweskimi specjałami i międzynarodową kuchnią, oferuje obfite śniadania w formie bufetu i przepyszne obiadokolacje.

Kirkenes Snow Hotel

Obiekt Kirkenes Snowhotel usytuowany jest na dalekiej północy Norwegii, 10 km od miasta Kirkenes oraz 500 metrów od fiordu Bøkfjorden, i oferuje zakwaterowanie w niezwykłych lodowych apartamentach. Ponadto na miejscu znajduje się sauna i restauracja. Zimą na terenie obiektu działa ponadto przepiękny bar lodowy. W związku z tym Kirkenes Snow Hotel to idealne miejsce do obserwacji zorzy polarnej!

Naszym podróżnikom proponujemy dwa warianty zakwaterowania:

  1. Lodowe komnaty – śnieżne apartamenty urządzone są w arktycznym stylu. Ich wnętrza zdobią skomplikowane lodowe rzeźby. W apartamentach znajdują się termalne narzuty oraz ciepłe śpiwory. Apartamenty tego typu dostępne są tylko zimą. W rezultacie w lodowej komnacie panuje stała temperatura – 2/3 °C. Ponadto wspólne łazienki mieszczą się w pobliskim budynku. W związku z tym nocleg w pokoju z lodu to doświadczenie godne największych miłośników przygód!
  2. Drewniane, prywatne, nowoczesne domki – ich wystrój inspirowany jest wnętrzami chat rybackich i łowieckich Lapończyków. W domkach znajdują się duże okna, z których roztacza się widok na góry – w związku z tym to idealne miejsce do obserwacji zorzy polarnej. Ponadto domki są wyposażone w klimatyzację, ogrzewanie podłogowe i ekskluzywną łazienkę.

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Doskonały program, profesjonalizm pilota”


Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę na północ Norwegii, z zorzą polarną i Sylwestrem.
Jesteśmy entuzjastami podróży. Nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z usług Państwa Biura, ale jesteśmy zachwyceni profesjonalizmem przygotowanego programu. Ponadto wielkie uznanie dla pilota – Pana Jacka Jakubowskiego, który jest fantastycznym opiekunem. Wielkie dla niego uznanie! To osoba niezwykle profesjonalna, z ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Podróżowanie z nim to niezwykła przyjemność. No i już nie wiem komu dziękować za najcudowniejszą zorzę polarną… Podobno była najbardziej niezwykła w ostatnim czasie. W rezultacie picie sylwestrowego szampana z zorzą ponad głowami pozostanie w naszych sercach do końca życia…

Magda i Tomek / Grupa Norwegia 2017 – 2018

Więcej Naszych wycieczek do Europy znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy! Zorza polarna wycieczka czeka!