Zorza polarna wycieczki na Islandię: wyrusz w niezapomnianą wyprawę do krainy zorzy polarnej, ognia i lodu! Daj się zachwycić urokom sił natury: potężnym wodospadom, lodowcom i gejzerom Zorza polarna zazwyczaj jest zielona, chociaż może być również purpurowa, różowa, czerwona, biała lub niebieska, w zależności od jej siły i warunków atmosferycznych. Nasze doświadczenie z zorzą polarną będzie więc zupełnie niepowtarzalne!

Islandia jest krajem, pod wieloma względami, niezwykłym, w którym na własne oczy można obserwować procesy geologiczne i przekonać się o potędze sił geotermalnych. Przez Półwysep Reykjanes przebiega dolina ryftowa, będąca częścią Grzbietu Śródatlantyckiego, oddzielająca dwie płyty tektoniczne: północnoamerykańską i eurazjatycką.

Na Islandii skały i lawa przybierają niesamowite formy, które mogą zawładnąć wyobraźnią każdego przybysza. Krajobraz ożywia woda. Są tu cudowne wodospady, potoki, jeziora, lodowce i ocean. Czystym, wilgotnym powietrzem oddycha się pełną piersią. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: przyrodnik, ornitolog, wędkarz czy wędrowiec. Na Islandii znajdują się liczne lodowce, w tym największy w Europie – Vatanajökull. Są tam także laguny, po których pływają góry lodowe. Istotnym elementem krajobrazu są także wulkany, stąd częso napotykamy przejawy zjawisk wulkanicznych – gorące źródła, gejzery, fumarole, pola błotne i lawowe.

Więcej Naszych wycieczek do Europy znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

„Było wspaniale. To chyba najpiękniejsze miejsce na Ziemi, do jakiego udało mi się dotrzeć”


Przede wszystkim chciałam podziękować za zorganizowanie nam wyprawy do Islandii. Było wspaniale. To chyba najpiękniejsze miejsce na Ziemi, do jakiego udało mi się dotrzeć. Sama wycieczka była dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Grzegorz był doskonałym przewodnikiem i opiekunem i pokazał nam nie tylko wodospady, gejzery, lodowiec, czarne plaże, ale też ZORZĘ! Tak więc wyjazd uważam za bardzo udany.

Zofia / Grupa Islandia 2018