16 dni ANTARKTYDA
ANTARKTYDA 2020/2021 – wycieczka na biały kontynent

wycieczki na Antarktydę

Rejs na Antarktydę – wycieczka Półwysep Antarktyczny

  Wycieczka na Antarktydę

Wycieczka na Antarktydę czeka na Ciebie! Antarktyda: To do tej pory w gruncie rzeczy niezbadany kontynent. Jest to jedyny kontynent, który jest stuprocentową anekumeną, czyli obszarem nie zamieszkanym przez człowieka. Z pewnością, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że Antarktyda jest prawie dwa razy większa od Australii! Około 98% Antarktydy pokrywa polarna czapa lodowa o średniej grubości 1,9 km. Z pewnością kontynent ten zachwyca każdego, a jego fauna i flora jest iście niepowtarzalna. Z pewnością, podczas wyprawy spotkamy na swojej drodze wieloryby, wiele gatunków pingwinów, fok oraz ptaków. Niezmierzona Antarktyda to miejsce dla prawdziwych podróżników. Wycieczka na Antarktydę czeka!

Statek ekspedycyjny USHUAIA

Oryginalnie zbudowana dla amerykańskiej agencji NOAA, jednostka polarna USHUAIA jest bardzo dobrze wyposażona, ponieważ zapewnia dużo miejsca na pokładzie oraz politykę otwartego mostu kapitańskiego.
Statek zabiera jednorazowo na swój pokład nie więcej niż 90 pasażerów. Co rzadkie przy tego typu rejsach, godne uwagi jest to, że statek zapewnia pełny zestaw nadmuchiwanych lądowisk (zodiaków), przeznaczonych do schodzenia na ląd i do eksploracji arktycznych terenów.
Pomieszczenia ogólnodostępne obejmują dużą jadalnię, salę wykładową z nowoczesnym sprzętem multimedialnym, bar i dobrze zaopatrzoną biblioteką. Na statku jest również szatnia i mała izba chorych. Kapitan, oficerowie i załoga statku mają duże doświadczenie w nawigacji na Antarktydzie i wielbią naturę. Dodatkowo zapewniamy wyspecjalizowany zespół międzynarodowych liderów ekspedycji i wykładowców, wszystkich niezwykle kompetentnych, entuzjastycznych, pomocnych i zaangażowanych w ochronę środowiska.
Szefowie kuchni statku  USHUAIA z pewnością przygotowują dla Państwa wyśmienitą kuchnię, w tym wiele lokalnych specjałów.

Kabina typu Standard Twin:  2-osobowa kabina z łóżkiem piętrowym, małym oknem i pół prywatną łazienką (jedna łazienka z prysznicem na dwie sąsiadujące ze sobą kabiny).

Kabina typu Standard Plus Twin: 2-osobowa kabina z dwoma pojedynczymi łóżkami, małym oknem i prywatną łazienką z prysznicem

Dopłata do kabiny 2-osobowej typu Standard Plus Twin z dwoma pojedynczymi łóżkami, oknem i prywatną łazienką – 1660 USD/os.

Nasza wycieczka na Antarktydę to propozycja dla prawdziwych Globtroterów!!!

Więcej Naszych wycieczek na Antarktydę znajdą Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

Wylot z Warszawy, przelot do Buenos Aires. Posiłki na pokładzie samolotów.
Przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek po podróży. Dla chętnych zwiedzanie miasta: Plaza de Mayo i San Telmo, katedra, Recoleta - jedno z najbardziej luksusowych miejsc w mieście, zabytkowy cmentarz i katedra (Cmentarz Recoleta i Kościół del Pilar). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia. Po przylocie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu spacer po centrum miasta: dzielnica Mission, gdzie swoją siedzibę założyli pierwsi osadnicy tych terenów, dzielnice Brown i Solier - z przykładami architektury początku XX wieku. Nocleg w hotelu w Ushuaia.
Śniadanie w hotelu, następnie przejazd do portu, skąd wypłyniemy do odległej i nieznanej krainy śniegu i lodu. Zakwaterowanie na statku, rejs wzdłuż słynnego kanału Beagle i malowniczego przejścia Mackinlay Pass.
Rejs w kierunku sławnej Ciśniny Drake’a. Położona między Ziemią Ognistą, a zachodnią Antarktydą cieśnina, łączy Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym. Została nazwana na cześć słynnego badacza, Francisca Drake, który wypłynął na te wody w 1578 roku. Drake Passage oznacza również północną granicę dla wielu ptaków morskich Antarktyki. Podczas żeglugi wyspecjalizowani wykładowcy będą pomagać w identyfikacji niesamowitej różnorodności ptaków morskich, wielorybów i fok. Po drodze pierwsze obserwacje wielorybów.
Dalszy rejs w kierunku niezbadanej Antarktydy. Tego dnia dotrzemy do Szetlandów Południowych - grupy dwudziestu wysp i wysepek, które po raz pierwszy zostały odkryte w lutym 1819 roku przez kapitana Williama Smitha. To właśnie tutaj, przy odrobinie szczęścia, podczas zejścia na ląd czeka nas pierwsze spotkanie z uroczymi pingwinami i fokami, w tym z krabojadem foczym, weddelką antarktyczną, pingwinem arktycznym oraz pingwinem białookim.
Kontynuacja rejsu po mroźnej Antarktydzie. Po drodze wyspa King George – największa wyspa na Szetlandach Południowych, na której będziemy mogli spotkać pingwiny Adélie i Chinstrap, Mewy Kelp, kormorany błękitnookie, rybitwy antarktyczne oraz petrele olbrzymie. Następnie postój na wyspie Livingstone, która jest najlepszym miejsce do obserwacji pingwinów arktycznych oraz pingwinów białobrewich. Dalsza żegluga przez wąskie cieśniny na obszarze Szetlandów Południowych. Po drodze wyspa Decepcion, gdzie znajduje się licząca ponad 10 tysięcy osobników kolonia pingwinów. Co ciekawe, wyspa Decepcion jest tak naprawdę zalanym przez morze kraterem wulkanu, znajdują się tutaj liczne gorące źródła. Następnie przepłyniemy wzdłuż lodowych ścian bajkowej cieśniny Gerlache oraz pokonamy wąski kanał Lemaire, który został okrzyknięty jednym z najbardziej malowniczych miejsc na całym świecie. Jego wysokie, pionowe klify zachwycą z pewnością każdego. Tutaj czeka nas nutka zgrozy i niepewności, ponieważ będzie towarzyszyło nam złudzenie, że przez ów kanał nie da się w ogóle przepłynąć. Następnie ekspedycja zatoki Paradise Bay, która słynie z ogromnej liczby gór lodowych.
Rejs powrotny w kierunku Cieśniny Drakea i dalej w kierunku stałego lądu. Ostanie chwile na obcowanie z niepowtarzalną fauną i florą Antarktydy, podziwianie jej majestatycznych krajobrazów oraz wypatrywanie gór lodowych, ptaków, fok, pingwinów i wielorybów.
Rejs powrotny w kierunku Ushuaia. Po dopłynięciu do portu zaokrętowanie i wykwaterowanie ze statku. Transfer do hotelu. Czas wolny na samodzielną eksplorację miasta, zakup pamiątek i odpoczynek. Nocleg w Ushuaia.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Jeśli czas pozwoli zwiedzanie Buenos: Różowy Dom - niedostępny w czasach dyktatury pałac prezydencki, La Boca - kolorowa dzielnica, gdzie narodziły się tango i piłka nożna, klub sportowy Diego Maradony. Nocleg w Buenos Aires.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Posiłki na pokładzie samolotów.
Przylot do Warszawy.

Argentyna

Stolica: Buenos Aires
Największe miasta: Buenos Aires, Córdoba, Rosario, Mendoza, La Plata
Język urzędowy: hiszpański
Waluta: peso argentyńskie (ARS)
Ludność: 40677000 osób
Strefa czasowa: czas polski – 4h (w zimie) i – 5h (w lecie)
Podział administracyjny : Argentyna podzielona jest na dystrykt federalny Buenos Aires) oraz 23 prowincje – podmioty federacji.

Informacje praktyczne:

Szczepienia
zaświadczenia o szczepieniach nie są wymagane. Nie występują zagrożenia sanitarno – epidemiologiczne (niemniej jednak przed wyjazdem zalecane jest zasięgnięcie informacji w stacji epidemiologicznej).

Lekarze
istnieje łatwy dostęp do opieki medycznej. Średni koszt wizyty prywatnej wynosi około 40 dolarów. Ubezpieczenia osobowe nie są wymagane, lecz ze względu na wysokie koszty ewentualnego leczenia są one zalecane. W Argentynie są uznawane polisy tych polskich towarzystw ubezpieczeniowych, które zawarły umowy z firmami zachodnimi, posiadającymi swoich przedstawicieli w Argentynie.

Numer pogotowia
w razie potrzeby należy dzwonić pod numer 107

Informacje MSZ

Ważne:
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy
banki czynne są zazwyczaj od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00. Najpopularniejszymi kartami kredytowymi są VISA, American Express i MasterCard. Ze względu na trudności ekonomiczne niektóre restauracje i sklepy preferują płacenie tylko gotówką. Poza stolicą Buenos Aires mogą występować trudności przy płaceniu czekami podróżnymi.

Komunikacja

 • Autobusy – sieć komunikacji autobusowej jest dobrze rozwinięta, a firmy przewozowe oferują wysoki standard przejazdu na trasach dalekobieżnych./li>
 • Pociągi – w Argentynie większość kursów została zawieszona. Pociągi kursują jedynie z Buenos Aires do Mar del Plata i do nadmorskich kurortów, a także z Viedmy do Bariloche w prowincji Río Negro. W prowincji Tucumán pociągi kursują do Rosario, Santiago del Estero i San Miguel de Tucumán. W prowincji Chubut, pomiędzy Esquel a El Maitén, kursuje słynna kolejka wąskotorowa.
 • Taksówki – w stolicy zaopatrzone są w elektroniczne taksometry i oferują swoje usługi po niezbyt wysokich cenach. W zwyczaju jest, aby zostawiać taksówkarzom drobne napiwki. Istnieje również radio – taxi (Remises), które jest znacznie tańsze od normalnych taksówek, ale bez taksometrów, dlatego cenę należy ustalić przed podróżą.

Poczta
w Buenos Aires urzędy pracują zazwyczaj od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, a na prowincjach od 9:00 do 20:00 lub do 21:00.

Porady i zwyczaje

Kuchnia
Argentyńczycy uwielbiają mięso. Jedną z tradycyjnych potraw kuchni argentyńskiej jest parillada (wołowina pieczona na grillu). W Argentynie widać wpływy kuchni włoskiej, szczególnie w restauracjach, w których możemy zamówić spaghetti, ravioli lub lazanię. Warto polecić steki z polędwicy i innych mięs.

Napoje
najpopularniejszym napojem w Argentynie jest świeży sok owocowy (z pomarańczy, grapefruita, ananasa), ewentualnie napoje mleczne z dodatkiem bananów lub brzoskwiń. Warto spróbować również pobudzającą, ziołową herbatę – mate. Spośród alkoholi warto polecić lokalne specjały: ginebra bols i cańa (alkohol z trzciny cukrowej). Argentyńskie wina, chociaż nie są tak słynne jak chilijskie, są równie wyśmienite. Najbardziej znane marki to: Orfila, Suter, Santa Ana i San Felipe.

Pamiątki
w Argentynie, która słynie z produkcji wyrobów skórzanych, warto kupić buty. Na oryginalny upominek najlepiej wybrać przybory do parzenia mate. Niepowtarzalne wyroby rzemiosła argentyńskiego można kupić na ferias (targi wyrobów lokalnych artystów), które odbywają się w całym kraju.

W restauracji
obiady w restauracjach podawane są przeważnie od godziny 12:30, a kolacje od godziny 20:30. Napiwki zwyczajowo wynoszą 10% wartości rachunku.

Obyczaje
w Argentynie na powitanie, zarówno mężczyźni jak i kobiety, całują się w policzki (za wyjątkiem bardziej oficjalnych relacji, kiedy wymienia się tylko uścisk dłoni). W czasie rozmowy Argentyńczycy często dotykają się, gdyż dystans fizyczny pomiędzy mieszkańcami jest dużo mniejszy niż w Europie, dlatego mogą się poczuć niezręcznie, gdy turysta zza granicy odrzuca ich próbę kontaktu. Na porządku dziennym jest głośne komentowanie przez mężczyzn urody przechodzącej obok kobiety.

Religia i kultura

Oficjalną i dominującą religią w Argentynie jest katolicyzm (90% mieszkańców). Wśród innych religii, wyznawanych w Argentynie, wyróżnić należy protestantyzm, judaizm, islam i prawosławie.

Święta:

 • 1 stycznia – Nowy Rok
 • marzec/kwiecień – Wielkanoc
 • 2 kwietnia * – Święto Kombatanta oraz poległych w walce o Malwiny (Falklandy)
 • 1 maja – Święto Pracy
 • 25 maja – Rocznica powstania pierwszego rządu narodowego
 • 3 poniedziałek czerwca – Święto Flagi Narodowej
 • 9 lipca – Święto Niepodległości
 • 3 poniedziałek sierpnia – Rocznica śmierci generała José de San Martína
 • 12 pażdziernika – Święto Rasy (Święto odkrycia Ameryki)
 • 8 grudnia – Święto Niepokalanego Poczęcia NMP
 • 25 grudnia – Boże Narodzenie

* Jeśli wypada we wtorek lub środę, przenosi się na poprzedzający poniedziałek, a jeśli wypada w czwartek lub piątek, obchodzone jest w kolejny poniedziałek

Placówki dyplomatyczne

Ambasada RP
c. Marques de Aguado 2870
1425 Buenos Aires
Telefon: (00-5411) 4802 96 81, 4802 96 82
fax: (00-5411) 4802 96 83
e-mail: buenosaires.amb.sekretariat@msz.gov.pl 
strona internetowa: www.buenosaires.polemb.net

Konsulat Honorowy RP w Oberá
c. Ucrania 734, 3360 Obera, prov. Misiones
Telefon: (00-54 3755) 402 507
fax: (00-54 3755) 403 733
e-mail: consulplobe@yahoo.com.ar

Konsulat Honorowy RP w Mar del Plata
C. Rivadavia 2333, p. 9, dto. 931, cuerpo C
7600 Mar del Plata, prov. Buenos Aires, Argentyna
Telefon: (00-54-223) 491-52-94
fax: (00-54-223) 491-52-94
e-mail: consulmdq@yahoo.com.ar

Konsulat Honorowy w Rosario
prov. Santa Fe, Argentyna
Telefon: (00-54-341) 425-19-64
fax: (00-54-341) 432-55-55
e-mail: bmoszoro@fibertel.com.ar

ARGENTYNA – Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Argentyny do 90 dni. Dokumentem podróży jest paszport, ważny minimum 3 miesiące od daty wjazdu do Argentyny.

 • Majestatyczna, wciąż niezbadana – ANTARKTYDA
 • Szetlandy Południowe i Półwysep Antarktyczny
 • Buenos Aires – światowa stolica tanga
 • Ushuaia – najbardziej wysunięte na południe miasto świata
UWAGA - Kalkulacja dla grupy min. 06 osób płacących. Kolejność zwiedzania może się zmienić. Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. Realizacja programu uzależniona jest w dużej mierze od warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o przebiegu rejsu podejmuje kapitan statku w zależności od panujących warunków pogodowych, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów. Dostępność kabin potwierdzamy po dokonaniu wstępnej rezerwacji.